zoomit

بایدن قانونی را برای ممنوعیت هواوی و ZTE از دریافت مجوز FCC امضا کرد

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، پنجشنبه‌ی هفته‌ی گذشته، قانونی امضا کرد که شرکت‌هایی مثل هواوی و ZTE را از دریافت مجوزهای مربوط به تجهیزات شبکه در ایالات متحده منع می‌کند. به‌گزارش زد دی‌نت، قانون تجهیزات ایمن سال ۲۰۲۱ کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) را به تصویب قوانین جدیدی ملزم کرده است که براساس آن، درخواست‌های مجوز مربوط به تجهیزات شبکه‌ که برای امنیت ملی آمریکا تهدید محسوب می‌شود، بررسی یا تأیید نشود.

سال گذشته، FCC رسما هواوی و ZTE را به‌عنوان تهدیدهای امنیت ملی معرفی کرد و با این تصمیم، آژانس امنیت ملی ایالات متحده متوجه شد که هر دو شرکت یاد‌شده روابط بسیار نزدیکی با حزب کمونیست و دستگاه نظامی چین دارند. برندان کار، کمیسر FCC، از ماه مارس به‌بعد، درخواست‌های متعددی برای تصویب این قانون ارائه داده و در آن زمان، اشاره کرده بود که FCC مجوز استفاده از ۳،۰۰۰ برنامه‌ی تجهیزات شبکه‌ی هواوی را صادر کرده است. برندان کار در‌این‌باره گفت:

زمانی که تشخیص دادیم هواوی یا تجهیزات دیگر خطرات امنیتی ملی غیرقابل‌‌قبولی به‌همراه دارد، منطقی نیست که اجازه دهیم دقیقا همان تجهیزات خریده‌شده در شبکه‌های ارتباطی ما استفاده شود. وجود این تجهیزات ناامن در شبکه‌های ما تهدید محسوب می‌شود، نه منع بودجه‌ی مورد‌استفاده برای خرید آن‌ها.

علاوه‌بر هواوی و ZTE، چند شرکت چینی دیگر نیز به‌عنوان تهدیدهای امنیت ملی ایالات متحده معرفی شده‌اند؛ از‌جمله شرکت ارتباطات Hytera و شرکت فناوری دیجیتال Hangzhou Hikvision و شرکت فناوری داهوا. در اواخر ماه گدشته نیز، FCC اختیارهای چاینا‌تلکام را برای فعالیت در آمریکا سلب کرد و این شرکت مخابراتی موظف شد چمدان‌هایش را ببندد و ارائه‌ی خدمات داخلی و بین‌المللی را تا پایان کریسمس متوقف کند.

این کمیسیون با استناد به توصیه‌ی وزارت دادگستری دوره‌ی ترامپ گفت:

چایناتلکام در رد برخی نگرانی‌های مطرح‌شده درباره‌ی فعالیت این شرکت در آمریکا شکست خورده است.

با‌توجه‌به اینکه سرکوب ایالات متحده، به‌ویژه روی هواوی متمرکز است، درآمد این شرکت چینی در نیمه‌ی اول سال جاری میلادی به‌شدت کاهش یافته است؛ به‌طوری‌که درآمد آن تا پایان ژوئن، ۳۲۰ میلیاد وون بوده است. برای مقایسه، باید اشاره کنیم درآمد هواوی در بازه‌ی زمانی مشابه سال قبل ۴۵۴ میلیارد وون بوده است. اریک زو، رئیس فعلی هواوی، در ارائه‌ی نتایج مالی اعلام کرد هدف این شرکت از حرکت رو‌به‌جلو بقای پایدار خواهد بود.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا