zoomit

ایکس دیگر پلتفرمی رایگان نیست؛ رونمایی از اشتراک یک دلاری برای کاربران معمولی

ایکس دیگر پلتفرمی رایگان نیست؛ رونمایی از اشتراک یک دلاری برای کاربران معمولی

کاربران نیوزلند و فیلیپین برای عضویت در ایکس که قبلاً‌ با نام توییتر شناخته می‌شد، باید سالانه یک دلار پرداخت کنند؛ به‌ بیان دیگر پلتفرم اجتماعی تحت مالکیت ایلان ماسک دیگر رایگان نیست. این شرکت اخیراً امکان حذف تبلیغات با اشتراک پولی را نیز ارائه داده بود.

ایکس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد سرویس اشتراکی بخشی از برنامه‌ی به‌اصلاح Not A Bot است که فعلاً از دو کشور نیوزلند و فیلیپین آغاز شده و هدف از اقدام مذکور، تقویت تلاش‌ها برای کاهش هرزنامه، دستکاری پلتفرم و فعالیت ربات‌ها است. نکته‌ی دیگر اینکه کاربران جدید در این دو کشور باید حساب خود را با شماره تلفن، تأیید کنند.

بیانیه‌ی ایکس توضیح نمی‌دهد چرا اشتراک یک دلاری فقط برای کاربران جدیدی درنظر گرفته شده که ازطریق وب‌سایت به این پلتفرم می‌پیوندند و درواقع این طرح برای ثبت‌نام ازطریق برنامه‌های گوشی هوشمند درنظر گرفته نشده است. ظاهراً فعالیت ربات‌ها در ایکس بیشتر از نیوزلند و فیلیپین بوده و ایجاد حساب‌های جعلی ازطریق وب‌سایت بسیار آسان‌تر است. براساس اعلام این شرکت، کاربران جدیدی که از اشتراک منصرف می‌شوند، فقط می‌توانند پست‌های دیگران را بخوانند یا ویدیوها را تماشا کنند.

شرایط و ضوابط Not A Bot به‌طور گیج‌کننده‌ای نشان می‌دهد افراد همچنان امکان ثبت‌نام رایگان ازطریق اپلیکیشن اندروید و iOS را دارند.

همان‌طور که ورج اشاره می‌کند، برنامه‌ی جدید ایکس برای اشتراک یک دلار در سال، جدا از اشتراک ۸ دلاری این پلتفرم است. البته تخمین زده می‌شود درصد بسیار کمی از کاربران برای ثبت‌نام در ایکس پول پرداخت کنند.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا