zoomit

ایلان ماسک برنده شکایت ۱۳ میلیارد دلاری سهام‌داران تسلا در دادگاه شد

ایلان ماسک برنده شکایت ۱۳ میلیارد دلاری سهام‌داران تسلا در دادگاه شد

دادگاهی در دلاویر آمریکا در طرح دعوی بزرگی که توسط سهام‌داران تسلا علیه ایلان ماسک ثبت شده بود، حق را به ثروتمندترین فرد دنیا داد. سهام‌داران در این پرونده مدعی شده بودند ایلان ماسک اعضای هیئت‌مدیره‌ی شرکت تسلا را در سال ۲۰۱۶ به تصاحب SolarCity مجبور کرده است.

براساس گزارش TechCrunch سهام‌داران تسلا در شکایت ثبت‌شده علیه ایلان ماسک به‌دنبال دریافت غرامت ۱۳ میلیارد دلاری بودند. سهام‌داران مدعی هستند تصاحب ۲٫۶ میلیارد دلاری SolarCity به دست تسلا منجر به «نجات سرمایه‌ به شکل سازماندهی‌شده توسط ایلان ماسک» شده است.

در نهایت پس از بررسی شرایط، قاضی دادگاه ایالت دلاویر در تمامی موارد به نفع ایلان ماسک رأی داد. سهام‌داران معترض به این حکم می‌توانند درخواست تجدیدنظر بدهند.

در زمان بسته شدن قرارداد بین تسلا و SolarCity، ارتباطات ایلان ماسک با این شرکت زیر ذره‌بین قرار گرفت. بررسی‌ها نشان می‌داد شرکت SolarCity که در آن زمان سوددهی خاصی نداشت توسط دو تن از خویشاوندان ماسک بنیان‌گذاری شده بود و توسط همین دو فرد مدیریت می‌شد. همچنین در آن زمان ایلان ماسک بزرگ‌ترین سهام‌دار SolarCity و رئیس‌ هیئت‌مدیره‌ی این شرکت بود.

نتیجه‌ی دادگاه، موفقیتی واضح برای ایلان ماسک محسوب می‌شود؛ میلیاردری که طی روزهای اخیر به دلیل موفقیت در تصاحب توییتر به تیتر یک بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شده است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا