zoomit

اپل و گوگل باردیگر با تحقیقات ضدانحصار مواجه شدند؛‌ این‌بار در مکزیک

اپل و گوگل باردیگر با تحقیقات ضدانحصار مواجه شدند؛‌ این‌بار در مکزیک

درحال‌حاضر، جنبش ضداعتماد در حال افزایش است و اپل به‌عنوان یکی از غول‌های فناوری، کاملاً در میانه‌ی طوفان قرار دارد. به‌نظر می‌رسد پس از ایالات، این جنبش در سایر نقاط آمریکا نیز در حال گسترش باشد. چند روز پس از اینکه برزیل فروش آیفون‌های بدون شارژر را ممنوع کرد، اکنون مکزیک تحقیق ضدانحصار جدیدی درباره‌ی گوگل و اپل آغاز کرده است.

گزارش رویترز می‌گوید که اپل و گوگل با تحقیقات مرتبط با اقدامات ضدرقابتی در مکزیک مواجه شده‌اند. این شکایت را مونی دو سوان آداتی، رئیس سابق مخابرات این کشور، به نهاد نظارتی مخابرات این کشور El Instituto Federal de Telecomunicaciones (به‌اختصار IFT) ارائه داده است.

به‌گزارش iMore، شکایت جدید مکزیک اپل و گوگل را به سوءاستفاده از انحصارشان در فروشگاه‌های اپلیکیشن برای بهره‌گرفتن از سیستم‌های پردازش پرداخت آن‌ها در خرید‌های درون‌برنامه‌ای متهم و دلیل آن را کاهش رقابت اعلام کرد. مونی دو سوان آداتی افزود کمیسیون ۱۵ تا ۲۰ درصدی پلی‌استور گوگل و اپ‌استور اپل باعث تورم قیمت برای مصرف‌کنندگان می‌شود.

مقاله‌ی مرتبط:

  • اقدام ضدانحصار وزارت دادگستری آمریکا علیه گوگل به ضرر چند میلیارد دلاری اپل منجر می‌شود
  • وزارت دادگستری ایالات متحده به‌دنبال ایجاد پرونده ضدرقابتی علیه اپل است

مونی دو سوان آداتی قبلاً نیز سعی کرده بود سازمان تنظیم‌کننده‌ی رقابت مکزیک را به تحقیق درباره‌ی شرکت‌های یادشده وادار کند که البته تلاشش به‌سرانجام نرسید. وی در بیانیه‌ی رسمی خود گفت:

کاملاً مطمئنم که IFT از اختیارات خود مطابق با بهترین شیوه‌های بین‌المللی استفاده خواهد کرد تا این شرکت‌ها با سوءاستفاده از قدرت بازار خود، از ضرر‌رساندن به توسعه‌دهندگان و مصرف‌کنندکان دست بردارند.

با این‌ اقدام، مکزیک به گروه رو‌به‌‌افزایش کشورهایی خواهد پیوست که به‌دلیل اعمال ناعادلانه‌ درباره‌ی شرکت‌های بزرگ فناوری، ازجمله اپل تحقیق می‌کنند. جدا از موضوعات مرتبط با فروشگاه اپلیکیشن، مبحث شارژر در جعبه‌ی گوشی، استفاده از پورت USB C، حفظ حریم‌ خصوصی داده‌ها و تبلیغات نیز اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند.

دراین‌میان چند روز قبل، اپل مجموعه گوشی‌های هوشمند خود را با معرفی سری آیفون ۱۴ به‌روز کرده است که البته این محصولات همچنان بدون شارژر عرضه می‌شوند و از درگاه لایتنینگ استفاده می‌کنند.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا