zoomit

اپل وصله امنیتی جدیدی برای iOS ،macOS و iPad OS منتشر کرد

اپل وصله امنیتی جدیدی برای iOS ،macOS و iPad OS منتشر کرد

اپل پچ امنیتی‌ای را منتشر کرده که به رفع آسیب‌پذیری‌هایی که روی iOS/iPad OS 15 ،macOS Big Sur و macOS Catalina تأثیر گذاشته، می‌پردازد. این شرکت می‌گوید دو نقص امنیتی که به‌تازگی کشف ‌شده‌اند احتمالاً توسط سودجویان مورد سوءاستفاده نیز قرار گرفته‌اند.

به گزارش Zdnet، نقص امنیتی که با نام CVE-2022-32917 شناخته می‌شود در iOS/iPadOS 15.7 ،macOS Monterey 12.6 و macOS Big Sur 11.7 برطرف و در macOS Big Sur 11.7 نیز آسیب‌پذیری دیگری به نام CVE-2022-32894 رفع شده است. هر دو باگ توسط محققان ناشناس گزارش شده‌اند.

در iOS 16 نیز CVE-2022-32917 یافت شده است. اگر نمی‌خواهید سیستم‌عامل گوشی هوشمند خود را به iOS 16 به‌روزرسانی کنید، ارتقای آن به iOS 15.7 الزامی به نظر می‌رسد زیرا اپل می‌گوید:

این به‌روزرسانی موارد امنیتی مهمی را ارائه می‌کند و برای همه کاربران توصیه می‌شود.

براساس اطلاعات منتشرشده،‌ اپل در سال جاری هشت آسیب‌پذیری روز صفر که بر iOS و macOS تأثیر می‌گذاشتند را اطلاح کرده است.

مقاله‌ی مرتبط:

  • آمار ناامیدکننده پیش‌فروش آیفون ۱۴ پلاس؛ حتی ضعیف‌تر از آیفون ۱۳ مینی

دستگاه‌های iOS که باید پچ امنیتی جدید را نصب کنند عبارت‌اند از آیفون ۶s و بالاتر، آیپد پرو (همه مدل‌ها)، آیپد ایر ۲ و بالاتر، آیپد نسل ۵ به بعد، آیپد مینی ۴ و بالاتر و آیپاد تاچ (نسل هفتم).

کاربران عمومی نیز باید آخرین به‌روزرسانی‌های اپل را نصب کنند که تعداد زیادی از آسیب‌پذیری‌ها را رفع می‌کند. درست کمتر از یک ماه پیش، اپل دو آسیب‌پذیری روز صفر را که روی iOS 15.6 تأثیر می‌گذاشت، برطرف کرد. امروز نیز به‌روزرسانی‌های مرتبط با امنیت iOS 16 ،watchOS 9 ،tvOS 16 و Safari 16 توسط این شرکت منتشر شد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا