zoomit

اپل سال آینده هوش مصنوعی مشابه ChatGPT را به آیفون اضافه می‌کند

اپل سال آینده هوش مصنوعی مشابه ChatGPT را به آیفون اضافه می‌کند

جف پو، تحلیلگر دنیای فناوری، می‌گوید اپل تا اواخر سال ۲۰۲۴ در آیفون و آیپد از هوش مصنوعی مولد بهره می‌گیرد. او معتقد است اپل قصد دارد چند صد سرور هوش مصنوعی بسازد و از فناوری «هوش مصنوعی لبه‌ای» بهره بگیرد؛ منظور، نسخه‌ای از هوش مصنوعی است که در حوزه‌ی رایانش لبه‌ای کاربرد دارد.

بااین‌حال به‌نظر می‌رسد برای رسیدن هوش مصنوعی مولد اپل باید انتظار زیادی بکشیم، زیرا این شرکت سعی دارد نحوه‌ی استفاده و پردازش داده‌ی هوش مصنوعی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کند که به حفظ حریم خصوصی کاربران لطمه نزند.

طبق گزارش مک‌رومرز اپل احتمالاً هم‌زمان با انتشار iOS 18 و iPadOS 18، از هوش مصنوعی خود رونمایی می‌کند. پیش‌تر شاهد گزارش‌هایی مبنی‌بر تحول گسترده در سیری بودیم که نشان می‌داد اپل می‌خواهد مدل‌های زبانی بزرگ را در دستیار صوتی خود بگنجاند.

مینگ‌چی کوئو، تحلیلگر فناوری، قبلاً گفته بود اپل در زمینه‌ی هوش مصنوعی مولد از رقبای خود بسیار عقب‌تر است؛ بنابراین هنوز اطمینان نداریم که هوش مصنوعی مشابه ChatGPT اپل تا سال ۲۰۲۴ از راه برسد.

محبوبیت هوش مصنوعی مولد از زمانی که OpenAI چت‌بات ChatGPT را منتشر کرد، بسیار افزایش یافته است. پس از آن، گوگل و مایکروسافت و بسیاری از شرکت‌های دیگر هم چت‌بات‌هایی مشابه را ارائه کردند.

مارک گرمن از خبرگزاری بلومبرگ نیز پیش‌تر گزارش داده بود که اپل در حال آزمایش روی هوش مصنوعی مشابه چت‌ جی‌پی‌تی است که شاید Apple GPT نام بگیرد، اما هنوز استراتژی روشنی برای انتشار این هوش مصنوعی ندارد.

اپل به‌طور رسمی علاقه خود به هوش مصنوعی مولد را نشان داده و در ماه‌های اخیر نیز این فناوری را در لیست مشاغل وب‌سایت خود ثبت کرده است. تیم کوک ماه گذشته به فوربز گفت: «ما از سال‌ها پیش روی هوش مصنوعی مولد کار کرده‌ایم، اما می‌خواهیم متفکرانه پیش برویم؛ زیرا از کاربردهای منفی و سوگیری‌ چت‌بات‌ها کاملاً آگاهی داریم.»

نظر شما کاربران نیوزلن درباره‌ی هوش مصنوعی موسوم به Apple GPT چیست؟ به نظر شما این فناوری می‌تواند بر قیمت آیفون یا قیمت آیپد تأثیری بگذارد؟

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا