zoomit

اپل برای درآمدزایی بیشتر، قیمت سرویس‌های اشتراکی‌اش را افزایش داد

اپل برای درآمدزایی بیشتر، قیمت سرویس‌های اشتراکی‌اش را افزایش داد

اپل می‌گوید که قیمت شماری از سرویس‌های اشتراکی خود شامل اپل تی‌وی پلاس و اپل آرکید و اپل نیوز پلاس را در ایالات متحده و بسیاری دیگر از کشورها افزایش می‌دهد. این افزایش قیمت از همین‌حالا اعمال می‌شود.

براساس گزارش بلومبرگ، سرویس اپل تی‌وی پلاس ماهانه ۶٫۹۹ دلار قیمت داشت؛ اما حالا تهیه‌ی اشتراکش ۹٫۹۹ دلار آب می‌خورد. قیمت سرویس‌های آرکید و نیوز پلاس به‌ترتیب از ۴٫۹۹ و ۹٫۹۹ دلار در ماه به ۶٫۹۹ و ۱۲٫۹۹ دلار در ماه افزایش پیدا کرده است. همچنین، اشتراک سالانه‌ی اپل تی‌وی پلاس اکنون به‌جای ۶۹ دلار، ۹۹ دلار قیمت دارد.

در نتیجه‌ی تغییرات اخیر، قیمت باندهای سرویس اپل وان نیز افزایش یافته است. اکنون پلن فردی اپل وان ماهانه ۱۹٫۹۵ دلار و پلن خانوادگی ماهانه ۲۵٫۹۵ دلار و پلن پریمیر ماهانه ۳۷٫۹۵ دلار قیمت دارد. این سه پلن به‌ترتیب با پرداخت ۱۶٫۹۵ و ۲۲٫۹۵ و ۳۲٫۹۵ دلار دردسترس بودند.

این نخستین‌بار از زمان راه‌اندازی اپل آرکید و اپل نیوز پلاس است که قیمت این دو سرویس در آمریکا افزایش پیدا می‌کند. اولین افزایش قیمت اپل تی‌وی پلاس را در سال ۲۰۲۲ دیدیم؛ زمانی‌که اشتراک ماهانه‌ی این سرویس از ۴٫۹۹ به ۶٫۹۹ دلار رسیده بود.

اپل، تنها شرکتی نیست که قیمت سرویس‌های اشتراکی‌اش را افزایش می‌دهد؛ زیرا نتفلیکس، رقیب مستقیم اپل تی‌وی پلاس، در یک سال اخیر چندین‌بار قیمت سرویس اشتراکی‌اش را افزایش داده است.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا