zoomit

اپل احتمالا سال ۲۰۲۲ نخستین شراکت استراتژیک خود در صنعت خودرو را اعلام خواهد کرد

دنیئل ایوز، تحلیگر نام‌آشنای بانک سرمایه‌گذاری ودبِش در گزارشی خطاب به سرمایه‌گذاران اعلام کرده است که غول دنیای فناری احتمالا به‌زودی ورود به صنعت خودرو را اعلام خواهد کرد. تحلیلگر یادشده بر این باور است که ۶۰ تا ۶۵ درصد احتمال دارد که اپل خودروی خودرانش را تا سال ۲۰۲۵ معرفی کند؛ اما پیش‌ازآن، این احتمال وجود دارد که با ایجاد شراکتی جدید در حوزه مربطه، ورود خود به صنعت خودرو اعلام کند. ایوز می نویسد:

در طول هفت سال گذشته، ما شاهد تغییر مواضع زیادی در جاه‌طلبی بخش وسایل نقلیه اپل بودیم. پروژه تایتان که در سال‌های گذشته با فرازونشیب‌های زیادی مواجه بود؛ اما اکنون به‌نظر می‌رسد که کانون توجهات به رونمایی از خودرو خودران اپل در سال ۲۰۲۵ معطوف شده است.

گفته می‌شود اعلام همکاری استراتژیک در سال آینده میلادی به‌نوعی به فعالیت‌های اپل رسمیت می‌بخشد و احتمالا شریک یادشده می‌تواند خودروساز یا شرکتی فعال در بازار خودروهای کاملا برقی باشد که می‌تواند در پیشبرد اهداف اپل و تسریع روند توسه تأثیر انکارناپذیری ایفا کند.

به‌طورکلی، غول فناوری کوپرتینو از سال ۲۰۱۴ روی خودرویی الکتریکی کار می‌کند و تاکنون، اپل چندین پرونده‌ی ثبت اختراع مربوط به فناوری وسایل نقلیه را ثبت و مهندسان سرشناسی خودرو را از شرکت‌هایی مانند تسلا، پورشه، بی‌ام‌و، بنز و… استخدام کرده است. تعدادی از تحلیلگران بر این باورند که خودرو اپل می‌تواند عمدتا به تهدید رقابتی برای بازیکنان شاخص فعلی در فضای خودروهای الکتریکی مانند تسلا تبدیل شود.

گفته می‌شود اپل با شرکت‌های مختلف در تماس بوده و تلاش کرده است شریکی مشابه فاکسکان برای پروژه اپل کار خود پیدا کند؛ اما همواره در این زمینه ناکام بوده است. حتی خود فاکسکان نیز می‌تواند یک گزینه محتمل برای همکاری در تولید اپل کار باشد. درحال‌‌حاضر زیرمجموعه‌های فاکسکان قطعاتی برای شرکت‌هایی مانند تسلا و بی‌ام‌و تولید می‌کنند و اخیرا این شرکت قرارداد تأمین خودرو با استلانتیس (فیات – کرایسلر) امضا کرده است و با جیلی برای توسعه پلتفرم‌های نرم‌افزاری و تولید وسایل نقلیه تمام‌عیار همکاری می‌کند. شنیده‌ها از آن حکایت دارند که اپل نیز احتمالا پیش‌تولید بخشی از باتری‌های خودرو الکتریکی‌اش را به فاکسکان محول کرده است.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا