zoomit

اولین هواپیمای مسافربری تمام برقی جهان نخستین پرواز خود را انجام داد

اولین هواپیمای مسافربری تمام برقی جهان نخستین پرواز خود را انجام داد

اولین هواپیمای تمام الکتریکی رفت و برگشتی جهان آزمایش خود را به خوبی پشت سر گذاشت. به گزارش neowin، گرگوری دیویس، مدیر عامل شرکت، پس از این پرواز کنفرانس مطبوعاتی‌ای برگزار کرد که بسیار کوتاه بود. هواپیمای الکتریکی که آلیس نام داشت، تنها هشت دقیقه در هوا پرواز کرد. دیویس در مورد این پرواز موفقیت‌آمیز آزمایشی گفت:

ما با پرواز آلیس، اولین هواپیمای مسافربری تمام الکتریکی جهان، در مرکز آزمایش پرواز دریاچه موزس، تاریخ هوانوردی را ساختیم.

این هواپیمای تمام برقی با هیچ مشکل فنی مواجه نشد. در واقع، شرکت پشتیبان این پروژه هفته گذشته یک آزمایش زمینی با سرعت بالا را با موفقیت انجام داده بود. در طول آزمایش، مهندسان هواپیمای برقی را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دادند تا اطمینان حاصل شود که وسیله نقلیه مذکور برای پرواز ایمن و قابل اطمینان آماده است.

هواپیمای تمام برقی روی زمین در حال بلند شدن از سطح زمین

اگرچه یک هواپیمای مسافربری تمام برقی، با طراحی معمولی، اکنون پرواز آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته، اما چالش‌های مهمی در پیش است. مهم‌ترین چالشی که باید بر آن غلبه کرد، باتری‌هایی هستند که موتورها از آن‌ها تغذیه می‌کنند. در این هواپیما در حال حاضر باتری‌های ۸۰۰۰ پوندی قرار دارد. دیویس خاطرنشان کرد که افزایش چگالی انرژی و کاهش وزن باتری‌ها اولویت اصلی خواهد بود:

بزرگ‌ترین چالش فناوری که Eviation باید بر آن غلبه کند، توسعه باتری‌ها است. بله، ما می‌توانیم نحوه ادغام و بهینه‌سازی آ‌ن‌ها را از منظر طراحی برای هواپیما دستکاری کنیم، اما واقعاً افزایش چگالی انرژی امر مهمی تلقی می‌شود.

مقاله‌ی مرتبط:

  • هواپیمای مافوق صوت جدید می‌تواند تقریباً در ۳٫۵ ساعت از اقیانوس اطلس گذر کند

آینده‌ای که در آن هواپیماهای تمام الکتریکی مسافران را حمل می‌کنند، از همیشه نزدیک‌تر است. پرواز هواپیمای برقی مطمئناً نقطه‌ی عطف تاریخ خواهد بود، اما متأسفانه در حال حاضر به بخش کوچکی از هوانوردی محدود می‌شود که تعداد کمی از افراد را در مسافت‌های کوتاه جابه‌جا می‌کند. به نظر می‌رسد برای دستیبابی به هواپیماهای بزرگ باید زمان بیشتری منتظر بمانیم.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا