zoomit

انگلستان استفاده از موبایل را در مدارس ممنوع می‌کند

انگلستان استفاده از موبایل را در مدارس ممنوع می‌کند

جیلیان کیگان، وزیر آموزش انگلستان، می‌گوید که به‌منظور بهبود رفتار دانش‌آموزان باید استفاده از گوشی در تمامی مدارس ممنوع شود.

رهنمود جدیدی که وزارت آموزش انگلستان تدوین کرده است، از معلم‌ها برای ممنوع‌کردن استفاده‌ی دانش‌آموزان از گوشی حمایت می‌کند. این ممنوعیت حتی شامل زنگ تفریح نیز خواهد شد.

وزارت آموزش انگلستان می‌گوید که ممنوعیت استفاده از موبایل اقدامی برای مقابله‌ با رفتارهای مخرب و قلدری آنلاین و افزایش توجه به کلاس درس است.

بر‌اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی دولت انگلستان، ممنوعیت استفاده از موبایل باعث حمایت از کار سخت معلمان و کارکنان حوزه‌ی آموزش می‌شود. پیش از انگلستان، کشورهای دیگری مثل فرانسه و ایتالیا و پرتغال نیز موبایل را در مدارس ممنوع کرده بودند.

مدتی پیش، سازمان ملل متحد در گزارشی هشدارآمیز گفت که استفاده از موبایل در مدارس باعث کاهش گیرایی دانش‌آموزان می‌شود. در تحقیقی گسترده، حدوداً ۲۹ درصد از دانش‌آموزان دبیرستانی اعلام کردند که هنگام حضور در کلاس‌های مهم درس، مشغول استفاده از گوشی بوده‌اند.

دولت انگلستان فعلاً ممنوعیت موبایل را به قانون تبدیل نکرده است. اگر مدارس نتوانند رهنمود جدید را اجرا کنند، دولت در آینده قوانینی سفت‌و‌سفت تصویب خواهد کرد.

به‌گفته‌ی دولت انگلستان، در برخی از شرایط خاص، استفاده از موبایل در مدارس مانعی ندارد. به‌عنوان مثال، زمانی‌که دانش‌آموز به‌دلیل مشکل پزشکی مجبور است از موبایل استفاده کند.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا