zoomit

انویدیا سیستم‌های دیتاسنتر مبتنی‌بر Grace را نیمه اول ۲۰۲۳ عرضه می‌کند

انویدیا سیستم‌های دیتاسنتر مبتنی‌بر Grace را نیمه اول ۲۰۲۳ عرضه می‌کند

انویدیا همان‌طور که پیش‌تر وعده داده بود، صبح امروز به‌وقت تهران کنفرانس مطبوعاتی خود را در همایش کامپیوتکس ۲۰۲۲ برگزار کرد. انویدیا در مراسم امروز مباحث مختلفی را پوشش داد، از دیتاسنتر تا گیمینگ. در ابتدای مراسم ویدیوی کوتاهی درباره‌ی رشد کسب‌و‌کار انویدیا به نمایش درآمد و سپس تیم سبز به پردازنده‌های مرکزی اختصاصی خود اشاره کرد.

دو ابرتراشه Nvidia Grace دیتاسنتر از نمای جلو

براساس اعلام انویدیا پردازنده‌های مرکزی سری گریس (Nvidia Grace) در سال آینده‌ی میلادی به دست مشتریان دیتاسنتر می‌رسند. انویدیا می‌گوید دو معماری Grace و Grace Hopper را به‌ترتیب برای دو ابرتراشه‌ای که از واحد CPU و واحد CPU و GPU استفاده می‌کنند طراحی کرده است.

مقاله‌های مرتبط

  • انویدیا از سوپرتراشه‌ی ۱۴۴ هسته‌ای Grace رونمایی کرد
  • پردازنده مرکزی Nvidia Grace بر پایه ARM معرفی شد؛ ۱۰ برابر قوی‌تر از x86

انویدیا می‌گوید Grace Superchip را با استفاده از دو تراشه‌ی Grace تولید کرده و که مجموعا ۱۴۴ هسته دارد. ساب‌سیستم حافظه‌ی ابرتراشه‌ی Grace از یک ترابایت حافظه‌ی LPDDR5X استفاده می‌کند و توانش به ۵۰۰ وات می‌رسد.

سیستم های مرجع برپایه Nvidia Grace

انویدیا در کنفرانس جدید خود باری دیگر تأکید کرد که قصد دارد NVLink را به تمامی تراشه‌هایش وارد کند. انویدیا در سال‌های اخیر تعداد زیادی سیستم مرجع تولید کرده و اکنون قصد دارد نسل جدید سیستم‌های مرجع را برپایه‌ی Grace تولید کند.

انویدیا به‌طور مشخص‌تر از تولید طراحی مرجع جدید CGX و OVX و GFX با استفاده از Grace و Grace Hopper خبر داد.

سیستم های HGX انویدیا برپایه معماری گریس

انویدیا می‌گوید سیستم‌های HGX Grace و HGX Grace Hopper به‌طور ویژه‌ برای شاسی OEM 2U تولید شده‌اند و در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۳ از راه می‌رسند. انویدیا در مراسم اخیر خود جزئیاتی درباره‌ی واحد پردازش عصبی Bluefield-3 نیز اعلام کرد. انویدیا به‌طور ویژه روی Bluefield و DPUها حساب باز کرده است چون اعتقاد دارد این سیستم‌ها به بخشی اساسی از دیتاسنتر تبدیل می‌شوند. Bluefield تراشه‌های پرتعدادی دارد و از پردازنده‌های گرافیکی انویدیا بهره می‌برد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا