zoomit

افشای بنچمارک در آستانه برگزاری مراسم AMD: تراشه ۷۷۰۰X به‌میزان ۱۹ درصد قوی‌تر از ۵۹۵۰X است

افشای بنچمارک در آستانه برگزاری مراسم AMD: تراشه ۷۷۰۰X به‌میزان ۱۹ درصد قوی‌تر از ۵۹۵۰X است

ای ام دی پیش‌تر گفته است که هفتم شهریور امسال در مراسمی از نسل جدید پردازنده‌های کلاس دسکتاپ پرده‌برداری می‌کند. این پردازنده‌ها که در قالب خانواده‌ی AMD Ryzen 7000 بر پایه‌ی معماری Zen 4 تولید می‌شوند قرار است نسبت‌به نسل قبل در زمینه‌ی پرداش تک تردی و چند تردی قوی‌تر شوند.

AMD مدل‌های مختلف از پردازنده‌های سری Ryzen 7000 را هنوز معرفی نکرده؛ اما جزئیاتی کلی درباره‌ی این خانواده دردسترس قرار داده است. شایعه‌ها می‌گویند AMD Ryzen 7 7700X قرار است یکی از مهم‌ترین اعضای خانواده‌ی Ryzen 7000 باشد. این پردازنده‌ی هشت هسته‌ای دارای ۱۶ ترد، هشت مگابایت کش L2 و ۳۲ مگابایت کش L3 خواهد بود.

به گزارش newslan، یک افشاگر در شبکه‌ی اجتماعی بیلی‌بیلی می‌گوید که به پردازنده‌ی ۷۷۰۰X دسترسی پیدا کرده است. ظاهراً تراشه‌ی موردبحث توانسته در بنچمارک Cinebench R20 به امتیاز چند هسته‌ای ۷٬۷۰۱ دست پیدا کند. امتیاز تک هسته‌ای این پردازنده، ۷۷۳ اعلام شده است. این تراشه در Cinebench سرعت کلاک ۴٫۵ گیگاهرتز را ثبت کرد، این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود Ryzen 7 7700X به سرعت کلاک بوست ۵٫۴ گیگاهرتز دست پیدا کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد امتیاز تک هسته‌ای پردازنده‌ی جدید Ryzen 7 7700X به میزان ۲۳ درصد و امتیاز چند هسته‌ای به میزان ۳۳ درصد بیشتر از Ryzen 7 5800X است. نکته‌ی جالب‌تر این است که Ryzen 7 7700X به میزان ۱۹ درصد سریع‌تر از پردازنده‌ی پرچم‌دار Ryzen 9 5950X ظاهر شده است.

مقاله‌های مرتبط:

  • مشخصات پردازنده‌های جدید AMD فاش شد: Ryzen 9 7950X به فرکانس ۵٫۷ گیگاهرتز دست پیدا می‌کند
  • هرآنچه درباره پردازنده‌های Ryzen 7000 ای‌ام‌دی می‌دانیم

پردازنده‌ی نسل سیزدهمی Core i7-13700K (سری رپتور لیک اینتل) پیش‌تر توانسته است در Cinebench به امتیاز تک هسته‌ای ۸۱۴ دست پیدا کند. فراموش نکنید پردازنده‌ی نسل سیزدهمی اینتل دو برابر هسته‌ی بیشتر دارد. این پردازنده در آزمون چند هسته‌ای ۴۶ درصد سریع‌تر از نماینده‌ی AMD ظاهر شده است.

AMD تا چند روز دیگر پردازنده‌های مورد انتظار سری رایزن ۷۰۰۰ را به‌صورت رسمی رونمایی می‌کند. انتظار داریم در این مراسم شاهد معرفی چهار پردازنده‌ی AMD Ryzen 9 7950X و AMD Ryzen 9 7900X و AMD Ryzen 7 7700X و AMD Ryzen 5 7600X باشیم.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا