zoomit

افزایش قیمت محصولات اینتل احتمالاً مادربردها را نیز در‌بر می‌‌گیرد

افزایش قیمت محصولات اینتل احتمالاً مادربردها را نیز در‌بر می‌‌گیرد

اینتل در گزارش مالی قبلی خود اعلام کرد که قیمت پردازنده‌های مرکزی و برخی از پردازنده‌های دیگر را در فصل چهارم ۲۰۲۲ افزایش می‌دهد؛ بااین‌حال به‌گزارش Wccftech، افزایش قیمت محصولات اینتل شامل مادربردها نیز می‌شود.

مقاله‌های مرتبط:

  • اینتل رسماً تأیید کرد: قیمت CPU پاییز امسال افزایش پیدا می‌کند
  • چرا کاهش قیمت پردازنده‌های سری AMD Ryzen 7000 اتفاق بسیار مهمی است؟

با افزایش قیمت تراشه‌های استفاده‌شده در مادربردها انتظار می‌رود مادربردهای سری ۷۰۰ که از پردازند‌ه‌های نسل‌سیزدهمی خانواده‌ی Intel Raptor Lake پشتیبانی می‌کنند، با قیمت بیشتری از حد انتظار دردسترس قرار بگیرند. اینتل می‌گوید افزایش قیمت بیشتر در محصولات گروه تجاری CCG اعمال خواهد شد. CCG پردازنده‌های مرکزی و مادربردهایی را شامل می‌شود که جزو مهم‌ترین محصولات اینتل هستند.

در فصل دوم سال جاری میلادی، درآمد واحد CCG اینتل ۲۵ درصد افت کرد و عملکرد این واحد تجاری ۱۵ درصد ضعیف‌تر از حد انتظار بود. تیم آبی ازطریق افزایش قیمت محصولاتش به‌دنبال جبران ضررها است.

افزایش قیمت پردازنده‌های نسل‌سیزدهمی در حالی تأیید شده که AMD رقیب این پردازنده‌ها را با افت قیمت مواجه کرده است. محصولات سری رپتور لیک کار سختی در بازار خواهند داشت؛ چون پردازنده‌های Ryzen 7000 بسیار قوی‌تر از نسل قبل شده‌اند. اینتل احتمالاً پردازنده‌ها و مادربردهای نسل جدید خود را پنجم مهر معرفی خواهد کرد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا