نرم افزار

افزایش امنیت حریم خصوصی کاربران فایرفاکس در به‌روزرسانی جدید

افزایش امنیت حریم خصوصی کاربران فایرفاکس در به‌روزرسانی جدید

مرورگر موزیلا فایرفاکس جایگزینی برای مرورگر کروم گوگل به حساب می آید. فایرفاکس نیز ویژگی های مشابه کروم را برای کاربران عرضه کرده است.

به گزارش نیوزلن از مهر، این اواخر فایرفاکس سعی دارد به جای آنکه به جایگزینی برای کروم تبدیل شود، یک مرورگر برتر باشد. برای این منظور شرکت موزیلا روی قابلیت های حفظ حریم خصوصی کاربر تمرکز کرده است. در همین راستا با آپدیت «فایرفاکس v۱۰۲» جدیدترین قابلیت مرورگر در این زمینه ارائه شده که به طور خودکار ردیاب ها را از URL وب سایت ها حذف می کند.

برای توضیح بیشتر باید خاطر نشان کرد که شرکت هایی مانند فیس بوک، مارکتو، هاب استاپ و غیره از پارامترهای جستجوی URL مخصوصی برای ردیابی کلیک کاربران روی لینک ها استفاده می کنند.

این URL های خاص به طور کل برای ردیابی فعالیت کاربر در وب ساخته شده اند. مرورگر فایرفاکس در آپدیت جدید یک URLکوتاه تر در اختیار کاربر قرار می دهد که تمام URL های ردیابی دیگر را مسدود می کند.

این ویژگی پارامترهای مختلف جستجویی را حذف می کند که شرکت های ذکر شده، به کار می گیرند.

برای فعال سازی قابلیت مذکور کافی است کاربر مرورگر فایرفاکس را باز کند به بخش تنظیمات برود و روی قسمت «حریم خصوصی و امنیت» کلیک کند، سپس ویژگی «حفاظت ردیابی پیشرفته» را به «حفاظت ردیابی سختگیرانه» تغییر دهد.

باید به یک نکته اشاره کرد که این ویژگی فقط زمانی کار می کند که در وضعیت نرمال از مرورگر استفاده شود و در حالت Private نباشد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا