zoomit

اتصال پرینتر به مک بوک در سریعترین زمان

اتصال پرینتر به مک بوک در سریعترین زمان

در گذشته اتصال دستگاه‌ها به یکدیگر فقط ازطریق کابل انجام می‌شد؛ اما، امروزه با توجه به طراحی محصولات مختلف با اهداف متفاوت مثل سبک‌ترین لپ‌تاپ‌ها در بین بهترین لپ تاپ های بازار، ممکن است دیگر امکان اتصال باسیم بین دو دستگاه وجود نداشته باشد. البته، این بدان معنا نیست که کاربر امکان استفاده از دستگاه‌ها را نداشته باشد بلکه باید اتصال را با روش بی‌سیم برقرار کند.

اتصال پرینتر به مک بوک اپل شاید از نظر بسیاری از کاربران پیچیده به‌نظر برسد؛ اما اساساً پیچیدگی ندارد و با کمک قابلیت‌های پیشرفته امروزی نظیر شبکه وای‌فای به راحتی می‌توان بدون نیاز به سیم اتصال بین این دو دستگاه را برقرار کرد. بنابراین، اگر به‌تازگی پرینتر خریده‌اید و قصد دارید مک‌بوک خود را به آن متصل کنید، در این مقاله همراه ما باشید.

اتصال پرینتر به مک‌بوک ازطریق USB

بیشتر پرینترها امکان اتصال با کابل USB را فراهم می‌کنند؛ بنابراین، پرینتر را با کامل به مک متصل کنید و نرم‌افزارها و درایورهای پرینتر را روی مک نصب کنید. البته، این روش از اتصال پرینتر به مک‌بوک در آینده شما را دچار مشکل می‌کند؛ زیرا ممکن است مک‌بوک شما فقط یک درگاه USB داشته باشد که آن را پرینتر اشغال کند.

قبل از اتصال پرینتر ازطریق USB به مک، سیستم‌عامل macOS را به‌روز کنید تا با کمترین مشکل مواجه شوید. در حالت عادی بلافاصله بعداز اتصال پرینتر به مک، فرایند شناسایی پرینتر آغاز می‌شود و نیاز به انجام کار خاصی ندارید. اما، در صورت عدم شناسایی خودکار مشکل با نصب درایور مربوط به پرینتر حل خواهد شد.

برای افزودن پرینتر به فهرست دستگاه‌ها وارد تنظیمات سیستم (System Settings) شوید و در قسمت Printers & Scanners روی «Add Printer, Scanner or Fax…» کلیک کنید. اکنون در زبانه Default روی نام پرینتر بزنید. اگر پرینتر در این قسمت مشاهده نمی‌شود، مطمئن شوید که اتصال کابل USB به مک‌بوک صحیح انجام شده است و پرینتر را نیز روشن کرده‌اید.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا