zoomit

ابزار جدید OpenAI تصاویر هوش مصنوعی را با دقت ۹۹ درصدی تشخیص می‌دهد

ابزار جدید OpenAI تصاویر هوش مصنوعی را با دقت ۹۹ درصدی تشخیص می‌دهد

OpenAI درحال توسعه‌ی ابزاری برای شناسایی تصاویر تولیدشده با هوش مصنوعی است. این شرکت به دقت بالای ابزارش افتخار می‌کند و میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری ChatGPT به این موضوع اشاره می‌کند که دقت تشخیص ابزار جدید شرکت متبوعش ۹۹ درصد است.

شرکت OpenAI درحال‌حاضر آزمایش‌هایی را روی ابزار تشخیص عکس‌های تولیدشده با هوش مصنوعی انجام می‌دهد تا بتواند آن را به‌طور عمومی دردسترس کاربران قرار دهد. البته بلومبرگ اشاره می‌کند تاریخ دقیقی برای انتشار این ابزار وجود ندارد.

تصاویر تولیدشده با ابزارهای هوش مصنوعی امروزی ازجمله Bing Image Creator مایکروسافت که از فناوری DALL-E 3 استفاده می‌کند، بسیار واقعی به‌نظر می‌رسند و به‌همین‌دلیل تشخیص آن‌ها از عکس‌های واقعی بسیار دشوار است.

برخی کاربران گزارش‌هایی درمورد سرعت بسیار پایین ابزار تشخیص تصاویر تولیدشده با هوش مصنوعی مطرح کرده‌اند. البته این اولین‌بار نیست که OpenAI تلاش دارد ابزاری برای انجام این‌کار توسعه دهد. شرکت مذکور اوایل سال جاری ابزار مشابهی را معرفی کرد که البته دقت عملکرد بسیار پایینی داشت.

OpenAI می‌گوید در تلاش است نرم‌افزار تشخیص عکس‌های تولیدشده با هوش مصنوعی را بهبود دهد تا علاوه‌بر تصاویر بتواند محتوای صوتی ساخته‌شده با هوش مصنوعی را نیز تشخیص دهد.

آیا ابزار OpenAI این‌بار موفق خواهد شد؟ نظر خود را در بخش دیدگاه‌ها با نیوزلن و سایر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا