zoomit

آیپد اپل دو بازمانده سقوط هواپیما را از یخ‌زدگی نجات داد

روز یکشنبه، خلبانی ۵۸ ساله و دختر ۱۳ ساله‌اش در حال پرواز با سیسنا ۱۵۰ تک‌موتوره دو‌نفره بودند که از فرودگاه بین‌المللی Wilkes-Barre Scranton در پنسیلوانیا به پرواز درآمده بود. مدت کوتاهی پس از بلندشدن، هواپیما از صفحه‌ی رادار خارج شد و اثری از آن وجود نداشت. سی‌ان‌ان گزارش می‌دهد که جست‌وجوی پنج‌ساعته‌ای با مشارکت مرکز هماهنگی نجات نیروی هوایی ایالات متحده‌ی آمریکا انجام شد.

به‌گزارش فون‌آرنا، فرمانده جیمز سرافین، به سی‌ان‌ان گفت منطقه‌ای که هواپیما در آن سقوط کرده، به‌دلیل وضعیت محیطی بازماندگان زیادی به‌جا نمی‌گذارد. او در‌این‌باره توضیح داد:

براساس اطلاعاتی که تاکنون به‌دست آمده، در حوادث هوایی این‌چنینی، به‌خصوص در منطقه‌ای که آن‌ها سقوط کرده‌اند، افراد زیادی جان سالم به‌در نمی‌برند. مکان مذکور مملو از درخت است؛ در‌نتیجه آن‌ها باید از میان درختان و هر چیز دیگر قرارگرفته بر سر راهشان عبور کنند.

گروه نجات پس از یافتن آخرین لوکیشن هواپیما از الگویی شبکه‌ای برای یافتن لاشه‌ی آن استفاده کردند. گروه‌های امداد توانستند خلبان را شناسایی کنند و به‌محض اینکه نام او را پیدا کردند، با همسرش تماس گرفتند که در مقصد منتظر او و دخترشان بود. او نیز شماره‌‌ی تلفن‌همراه همسرش را به امدادگران داد.

سقوط هواپیما

فرمانده‌ی این عملیات توضیح می‌دهد که آن‌ها با پینگ‌کردن تلفن خلبان متوجه شدند که دختر او یک دستگاه آیپد به‌همراه دارد. وی به این موضوع اشاره کرد که می‌توان به برخی تبلت‌های آیپد اپل سیگنال ارسال کرد و مختصات مکان آن را به‌دست آورد. آن‌ها نیز از همین روش برای دستیابی به موقعیت این دو بازمانده استفاده کردند. گفته می‌شود هنگامی که گروه امداد به آن‌ها رسیدند، این پدر و دختر در‌کنار هم بودند و سعی می‌کردنند گرم بمانند.

پدر و دختر هر دو در وضعیت پیش از هیپوترمی پیدا شدند و جراحات جزئی برداشته بودند. سی‌‌ان‌ان می‌گوید به‌دلیل جراحات وارد‌شده، اکنون هر دو در بیمارستان هستند؛ ولی خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته و FAA در حال بررسی این سقوط و دلیلش است.

تاکنون، بارها اخباری از چگونگی نجات جان کاربران اپل واچ به‌واسطه‌ی این گجت منتشر شده است. حتی مقاله‌هایی نیز درباره این به‌اشتراک گذاشته شده است که آیفون‌ها توانسته‌اند جلو اصابت گلوله به بدن صاحبان خود را بگیرند،. البته تنها محصولات اپل نیستند که جان صاحبانشان را نجات می‌دهند؛ چراکه پیش‌ازاین مثلا سامسونگ گلکسی مگا ۶.۳ جلو اصابت گلوله به صاحبش را گرفته بود و حتی نوکیا لومیا ۵۲۰ و اچ‌تی‌سی EVO 3D و یکی از مدل‌های بلک‌بری نیز داستان‌های خاصی برای گفتن داشتند.

در میان همه‌ی آن‌ها، اینکه آیپدی بتواند موقعیت کاربرش را به گروه نجات اطلاع دهد و با این روش جان صاحبش نجات پیدا کند، اتفاقی جدید است؛ بنابراین، می‌توان گفت احتمالا این اولین‌بار است که چنین مسئله‌ای رخ می‌دهد.

دیدگاه شما کاربران نیوزلن درباره‌ی شیوه پیدا‌شدن بازماندگان این سقوط هواپیما و نجات جان آن‌ها ازطریق آیپد اپل چیست؟

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا