zoomit

آپدیت بزرگ ۲۲H2 ویندوز ۱۱ سوم خرداد در اختیار تولیدکنندگان کامپیوتر قرار می‌گیرد

آپدیت بزرگ ۲۲H2 ویندوز ۱۱ سوم خرداد در اختیار تولیدکنندگان کامپیوتر قرار می‌گیرد

به‌نظر می‌رسد که به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز در حال طی کردن مراحل پایانی است و به گزارش WalkingCat، مایکروسافت نسخه ۲۲H2 را در تاریخ ۳ خرداد (۲۴ مه) وارد وضعیت RTM خواهد کرد.

ویندوز ۱۱ RTM چیست؟

پیش از عرضه ویندوز ۱۰، مایکروسافت نسخه‌ای از ویندوز را که مراحل توسعه آن به پایان رسیده بود، RTM نام‌گذاری می‌کرد که سپس این نسخه دراختیار شرکت‌های تولیدکننده قرار می‌گرفت؛ اما پس از انتشار ویندوز ۱۰ و با معرفی مدل «ویندوز به‌عنوان سرویس»، ردموندی‌ها دیگر از واژه RTM استفاده نکردند؛ درصورتی که خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها همچنان برای معرفی بیلد پایدار ویندوز از واژه RTM استفاده می‌کنند که به معنی بیلدی از ویندوز است که سخت‌افزارهای آینده به‌همراه آن عرضه خواهند شد. این همان نسخه‌ای است که انتظار داریم در تاریخ ۳ خرداد عرضه شود. بی‌شک اتفاقاتی مانند باگ‌های ناگهانی یا دیگر مشکلات می‌توانند تاریخ یاد شده را جا‌به‌جا کنند؛ موضوعی که پیش از این نیز اتفاق افتاده بود.

بعد از مرحله RTM چه اتفاقی خواهد افتاد؟

مقاله‌ی مرتبط:

  • آموزش دانلود و نصب ویندوز ۱۱
  • هشت برتری ویندوز ۱۱ نسبت به ویندوز ۱۰

رسیدن ویندوز به مرحله RTM به معنی عرضه به‌روزرسانی برای دستگاه‌ها نیست. بلکه پس از این مرحله تنها ویژگی‌های ویندوز نهایی شده و مایکروسافت روی عرضه به‌روزرسانی‌های کوچک و بزرگ به منظور رفع باگ و به‌طور کلی پایدارتر کردن سیستم عامل، تمرکز خواهد کرد.

همین اتفاق برای ویندوز ۱۱ نیز رخ داد و ماه‌ها پیش از عرضه عمومی وارد مرحله RTM شد و سپس بعد از گذارندن محرفه رفع باگ، برای عموم عرضه شد. انتظار می‌رود تا نسخه ۲۲H2 ویندوز ۱۱ در پاییز سال جاری برای عموم منتشر شود.

همین حالا می‌توانید ۲۲H2 را امتحان کنید!

درحال‌حاضر علاقه‌مندان می‌توانند برای بررسی ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۱ ۲۲H2 عضو کانال Beta ویندوز اینسایدر شوند. ملحق شدن به این کانال بسیار خسته‌کننده خواهد بود چراکه قسمت اعظم باگ‌ها رفع شده‌اند و برای گزارش باگ، سوژه‌های چندانی نخواهید داشت. با ملحق شدن به کانال بتا ویندوز اینسایدر، ویندوز ۱۱ بیلد ۲۲۶۲۱ را دریافت خواهید کرد که از نظر ویژگی‌های جدید تفاوتی با بیلد ۲۲۶۱۶ نخواهد داشت. درحقیقت مایکروسافت در این بیلد تنها مشکلات مربوط به فایل اکسپلورر و تسک‌بار را رفع کرده است. درحال‌حاضر بیلدهای کانال Beta با پسوند rs_prerelease عرضه می‌شوند.

ردموندی‌ها هنوز صحبتی از ویژگی‌های ویندوز ۱۱ ۲۲H2 به‌میان نیاورده‌اند؛ اما باتوجه به تغییرات ایجاد شده در بیلدهای بتا، می‌توان تصوری کلی از تغییرات ویندوز ۱۱ داشت. البته هیچ تضمینی برای عرضه عمومی تمامی ویژگی‌ها نخواهد بود و ممکن است در آخرین دقایق ویژگی جذابی حذف شود.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا