zoomit

آشنایی با سرویس ایرانی مخصوص بازی آنلاینِ گادپینگ

آشنایی با سرویس ایرانی مخصوص بازی آنلاینِ گادپینگ

مقدمه‌ای بر گادپینگ: گادپینگ یک سرویس کاهش پینگ ایرانی است و بر خلاف سرویس‌های غیرمجاز، صرفاً مخصوص بازی بوده، برای گیمرهای ایرانی بهینه شده و امکانات بسیار خوبی برای بازی آنلاین دارد. این سرویس از سال ۱۳۹۳ تاکنون در حال فعالیت است و تجربه و تخصص بالایی در حوزه گیم و بهبود کیفیت بازی آنلاین دارد. گادپینگ با بهره‌گیری از سرورهای اختصاصی باکیفیت، کانفیگ ویژه و سیستم رفع تحریم هوشمند باعث می‌شود مشکلات داخل بازی آنلاین تا حد زیادی برطرف شود. از جمله این موارد می‌توان به کاهش پینگ اینترنت، پایین آوردن میزان پکت لاس و لگ بازی، حل شدن مشکل اجرا نشدن بازی به دلیل تحریم (صرفاً برای آن دسته از بازی هایی که از سمت ایران با محدودیت رو‌به‌رو نشده باشند و تحریم از سمت کشور خارجی اعمال شده باشد) اشاره کرد.

قبل از اینکه به ذکر توضیحات تکمیلی، نقاط قوت و ویژگی های مثبت سرویس گادپینگ بپردازیم لازم است برخی از مفاهیم پایه را بصورت بسیار خلاصه توضیح دهیم.

پینگ

اگر بخواهیم به صورت کلی تعریفی از پینگ ارائه دهیم باید گفت که پینگ مدت زمانیست که طول می کشد تا یک درخواست (یک بسته داده) از دستگاه شما به سمت سرور مقصد ارسال، و پاسخ آن به دستگاه شما برگردد. در واقع این سرور مقصد می‌تواند هر سروری باشد، از سرور یک سایت بسیار معمولی گرفته تا یک سرور پیشرفته مربوط به بازی آنلاین که هم‌زمان ده ها هزار نفر روی آن آنلاین هستند! مفهوم پینگ تنها در بازی های آنلاین مطرح نیست! بلکه در تمامی فعالیت‌های آنلاین شما با همین معنی و مفهوم مطرح است.

در بسیاری از بازی ها هنگامی که این عدد در بازه استاندارد خود قرار دارد با رنگ سبز نمایش داده می‌شود و هنگامی که این عدد یک مقدار از بازه ی استاندارد خارج می‌شود، آن را با رنگ نارنجی یا زرد میبینید. در مواقعی هم که سرعت شما به‌شدت کند می‌شود یا ارتباط شما با بازی قطع می‌شود، این عدد را با رنگ قرمز می بینید.

لگ (تأخیر – Delay)

لگ دلایل زیادی دارد. این اتفاق ممکن است به دلیل نوسان های لحظه ای روی پینگ رخ دهد، یا ممکن است به دلیل افت سرعت و پهنای باند اینترنت در آن لحظه باشد. در کل اگر ارتباط شما با گیم سرور دچار اختلال شود لگ رخ می‌دهد. که به هنگام بروز این مشکل تصویر بسیار با تأخیر به روز می‌شود، و ممکن است داخل بازی برای مدت چند ثانیه به اصطلاح فریز شوید یا پرش تصویر داشته باشید (مثلا در حین دویدن هستید و لگ می شوید. تصویر برای چند ثانیه فریز می‌شود و می بینید که کنار یک درخت هستید!). لگ شدن می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد، مخصوصا اگر در حال تیراندازی به دشمن باشید اصلا اتفاق خوشایندی نیست!

پینگ داخلی و پینگ خارجی

به‌طور کلی اصطلاح پینگ خارجی عموما برای اتصال به سرورهای خارج از کشور استفاده می‌شود و پینگ داخلی نیز به تأخیر در ارتباط بین سیستم میزبان و یک سرور داخل کشور اشاره می‌کند. به‌عنوان مثال زمانی که شما در حال انجام یک بازی آنلاین ایرانی هستید که سرورهای آن مستقر در ایران هستند، پینگ داخلی اینترنت شما دارای اهمیت است. پینگ خارجی نیز همین وضعیت را دارد با این تفاوت که سرور مورد نظر داخل کشور نیست و در خارج از ایران قرار دارد. حالا بسته به موقعیتی که روی آن بازی می‌کنید می‌تواند از هر کشوری باشد و به کمک سرویس‌هایی جانبی مانند سرویس کاهش پینگ و DNS و غیره تا حدی قابل پایین آوردن است.

سرویس گادپینگ دقیقاً چه کار می‌کند؟

گادپینگ با تغییر مسیریابی شبکه‌ای میان اینترنت شما و گیم سرور (Game Server یعنی سروری که روی آن بازی می‌کنید) و استفاده از روتینگ های مناسب و پایدار، باعث کاهش پینگ و بهبود کیفیت اتصالی شده و تا حد زیادی از شر مشکلات رایج داخل بازی آنلاین (مانند پکت لاس، اجرا نشدن بازی، لگ و تایم اوت، قطعی های بی دلیل و …) خلاص خواهید شد!

در نظر داشته باشید سرویس گادپینگ باعث کاهش پینگ خارجی اینترنت شما می‌شود و روی پینگ داخلی تأثیری به‌دنبال ندارد. در واقع برای اینکه از سرویس نتیجه مطلوبی بگیرید لازم است تا در مرحله اول پینگ داخلی اینترنتتان در محدوده مناسب و استانداردی قرار گرفته باشد. با زبانی ساده تر، هرچقدر پینگ داخلی بهتری داشته باشید تأثیری که از گادپینگ مشاهده می‌کنید نیز بهتر خواهد بود و اگر پینگ داخلی اینترنتتان از یک حدی بالاتر باشد ممکن است سرویس کاملاً برای شما بی اثر باشد.

سرویس کاهش پینگ گادپینگ عملکردی کاملاً متفاوت و منحصر‌به‌فرد دارد و با سرویس‌هایی که ممکن است قبلا با آن‌ها سروکار داشته باشید (مثل DNS ها) متفاوت است.

تست رایگان قبل خرید!

ازآنجاکه تأثیر سرویس کاهش پینگ گادپینگ ممکن است روی اینترنت های مختلف متفاوت باشد، امکان تست رایگان در سرویس قرار گرفته است. کافی است به وب‌سایت یا اپلیکیشن گادپینگ مراجعه کنید و یک اکانت تست دریافت کنید. عملکرد کلی سرویس تست با سرویس اصلی تقریباً مشابه است، در صورتی که با سرویس تست نتیجه مطلوبی داخل بازی مشاهده کردید قطعاً با سرویس اصلی هم این اتفاق خواهد افتاد.

فراموش نکنید حتماً حداقل یکی دو دست (Match) کامل را با سرویس تست بازی کنید تا به‌طور دقیق متوجه میزان تأثیر و عملکرد آن روی اینترنت خود شوید.

مواردی که باید قبل از استفاده از سرویس چک کنید

برای اینکه سرویس کاهش پینگ گادپینگ روی اینترنت شما تأثیر مناسبی داشته باشد لازم است ابتدا ۲ مورد را روی اینترنت خود بررسی کنید. مورد اول پینگ داخلی اینترنت است که همان‌طورکه در بالا اشاره کردیم به معنی پینگ اینترنت تا سرورهای تهران است. این پینگ هر چقدر کمتر باشد بهتر است، اما نباید از ۴۰-۳۰ میلی ثانیه بیشتر باشد. مورد دوم نیز پهنای باند اینترنت (مخصوصا سرعت آپلود) است. حداقل پهنای باندی که برای بازی آنلاین توصیه می‌شود، ۳ مگابیت دانلود و ۱ مگابیت آپلود است. یعنی اگر از سایت‌های تست سرعت (Speedtest) استفاده کردید اعداد نمایشی برای دانلود و آپلود به ترتیب نباید از این دو کمتر باشد. در نظر داشته باشید در صورتی که از اینترنت سیمی (مانند ADSL) استفاده می‌کنید، بالاتر بودن پهنای باند از یک حد مشخص ممکن است تأثیر عکس به همراه داشته باشد! چراکه اگر خط شما به اصطلاح کشش لازم را برای پهنای باند بالاتر از حد مجاز نداشته باشد باعث بروز نویز می‌شود که خود یک عامل ایجاد اختلال است.

مشکلات کاربران ایرانی در بازی های آنلاین

متأسفانه به دلایل مختلف کاربران ایرانی در بازی های آنلاین با مشکلات متعددی مواجه هستند. طبق گزارش‌ها به‌طور عمده ۴ مشکل در میان کاربران ایرانی بازی های آنلاین بیشتر دیده شده است. بالا بودن پینگ، محدودیت شبکه سازی در سرور، نوسان پینگ، قطع اتصال به سرور (که می‌تواند به دلیل تحریم کاربران ایرانی از جانب سرور بازی ها باشد) عمده این مشکلات هستند که تقریباً با سرویس گادپینگ همه این مشکلات قابل رفع هستند.

مشکلات تحریم و ریسک بن شدن اکانت بازی

برای یک گیمر حرفه ای که اکانت بازی اش برایش اهمیت زیادی دارد و اگر با آی پی های مختلف وارد بازی شود، ممکن است حساب کاربری خود را از دست دهد، استفاده از DNS یا سرویس‌های جانبی رایگان شاید راه‌حل چندان مناسبی نباشد. دلیل این امر مشترک بودن آی پی سرویس مذکور میان تعداد بسیار زیادی از کاربران (که بصورت هم‌زمان وارد بازی شده‌اند)، احتمال گزارش اسپم روی آی پی ها به دلیل استفاده زیاد کاربران مختلف، یا تغییر مداول IP های اتصالی است.

با سرویس گادپینگ لازم نیست دیگر نگران تغییر IP و بن شدن اکانت، لگ، تایم اوت، پکت لاست، نوسان پینگ و … باشید.

سرویس رفع تحریم و کاهش پینگ گادپینگ

به یاد داشته باشید یک سرویس کاهش پینگ خوب، علاوه بر کاهش پینگ، باعث ثابت کردن پینگ، کاهش پکت لاس و در کل ایجاد یک بازی ثابت و پایدار و به دور از قطعی خواهد شد، پس لزوما همیشه صرفاً به پینگ توجه نکنید، بقیه موارد نیز حائز اهمیت هستند. شما باید از سرویسی استفاده کنید که هر روز آی پی های آن تغییر نکند! مشکل قطعی نداشته و امن باشد تا مشکلی از نظر بن شدن اکانت بازی برایتان رخ ندهد. هدف گادپینگ هم در طی این سال‌ها همین بوده است و همواره در تلاش بوده تا روز به روز سرورهای بهینه تر، پایدارتر و بهتر از قبل را به گیمرهای عزیز ارائه دهد تا با خیالی آسوده و بدون هیچ نگرانی و با بالاترین کیفیت ممکن به بازی آنلاین خود بپردازند.

مزایای استفاده از گادپینگ

و نهایتا در انتهای این مقاله به بررسی مزایا و ویژگی های خوبی که سرویس کاهش پینگ گادپینگ دارد می‌پردازیم:

 1. بهینه و طراحی شده صرفاً برای گیمرهای ایرانی: در سرویس‌های غیرمجاز هر نوع مصرفی وجود دارد. از دانلود فیلم گرفته تا وبگردی و … برای همین ممکن است پینگ و پایداری و استیبل (Stable) بودن آن‌ها چندان برای بازی آنلاین مناسب نباشد. اما سرویس گادپینگ فقط و فقط برای بازی آنلاین طراحی شده، انجام سایر مصارف (مانند وبگردی و دانلود) روی آن محدود شده و در کل کاملاً برای گیمرهای ایرانی بهینه‌سازی شده است که همین مورد باعث می‌شود با وضعیت اینترنتی بهتری به بازی کردن بپردازید.
 2. کاهش پینگ: سرویس کاهش پینگ گادپینگ همان‌طورکه از نامش پیدا است، با تغییر مسیریابی شبکه‌ای و استفاده از روتینگ های جایگزین، پینگ نهایی شما را در بازی کاهش می‌دهد.
 3. رفع لگ و تایم اوت: باتوجه به اینکه ما از سرورهایی با روتینگ پایدار و باکیفیت استفاده کردیم میتوانیم این تضمین را به شما بدهیم که سرویس کاهش پینگ گادپینگ، مشکل لگ و تایم اوت اینترنت شما را تا حد زیادی برطرف می‌کند.
 4. اپلیکیشن اختصاصی برای موبایل و رایانه: فرقی نمی‌کند که روی کامپیوتر بازی می‌کنید یا روی گوشی های موبایل. گادپینگ با انتشار نسخه های دسکتاپ و موبایلِ اپلیکیشن اختصاصی خود، راحت‌ترین راه ممکن را برای اتصال به سرویس برای شما فراهم ساخته است. با استفاده از اپلیکیشن اختصاصی و استفاده از سیستم هوشمندی که در هسته گادپینگ طراحی شده است، شما بصورت خودکار به سروری متصل می شوید که پایداری بیشتری داشته است، رنج IPی که سرور بازی با آن شما را تشخیص می‌دهد تقریباً همیشه ثابت بوده و تغییری نمی‌کند، ریسک بن شدن اکانت بازیتان به حداقل ممکن می‌رسد، و قابلیت های بسیار زیاد دیگر….!
 5. قابلیت حالت استریمر، حالت روح و Kill Switch: روی نسخه ویندوز اپلیکیشن گادپینگ هر سه این قابلیت ها وجود دارد. حالت استریمر برای زمانی است که قصد داشته باشید هم‌زمان از بازی خود استریم تهیه کنید و در این حین تداخلی رخ ندهد. حالت روح مخصوص بازی هایی است که نسبت به استفاده از سرویس‌های جانبی حساسیت بالایی دارند و بصورت خودکار اجرا بودن برخی از نرم افزارها را از لیست Process های ویندوز واقع در Task Manager تشخیص می‌دهند. به لطف این قابلیت هیچ سیستم آنتی چیتی نمی تواند تشخیص دهد که شما به سرویس جانبی (گادپینگ) متصل شده‌اید! حالت Kill Switch هم برای وقتی کاربرد دارد که اگر زمانی اتصال شما به سرویس به هر دلیلی قطع شد، در این حالت اینترنت دستگاه به کل قطع شده و این امر باعث می‌شود تا بازی آی پی واقعی شما را نبیند و ایرانی بودن شما برای بازی مشخص نشود، با این کار حتی اگر با مشکل قطعی رو‌به‌رو شدید خیالتان از بابت بن نشدن اکانت بازی (به دلیل ایرانی بودن) راحت خواهد بود.
 6. از خرید مطمئن نیستید؟! اول تست بعد خرید: یکی از بهترین امکاناتی که سرویس کاهش پینگ گادپینگ دارد امکان تست رایگان یک روزه پیش از خرید است. شما می‌توانید یک روز کامل گادپینگ را تست، و پس از اطمینان حاصل از تأثیر سرویس، اقدام به خرید کنید.
 7. رفع تحریم بازی: متأسفانه کاربران ایرانی از جانب سرور برخی از بازی ها تحریم هستند! اما نگران نباشید. سرویس کاهش پینگ گادپینگ امکان رفع تحریم بازی های تحریم شده را هم دارد. پس با استفاده از سرویس برای بازی های تحریم شده، با یک تیر دو نشان میزنید؛ هم بازی مورد نظر رفع تحریم می‌شود و هم پینگ شما در بازی کاهش پیدا می‌کند.
 8. پشتیبانی از بازی های معروف: سرویس گادپینگ همواره از جدیدترین و پرطرفدارترین بازی ها پشتیبانی می‌کند. با ورود هر بازی پرطرفدار به صنعت گیم، کارشناسان گادپینگ برای فراهم کردن بهترین زیر ساخت های ممکن دست به کار می‌شوند! حتی اگر بازی شما در لیست بازی های تحت پشتیبانی قرار نداشته باشد، می‌توانید ازطریق بخش پشتیبانی درخواست رفع تحریم بازی مورد نظر خود را دهید تا کارشناسان مربوطه آن را بررسی کنند.
 9. تیم پشتیبانی حرفه ای: تلاش شده تا تمامی سوالات شما پیش از خرید در سایت پاسخ داده شود. بااین‌حال هر سوالی از مراحل پیش از خرید گرفته تا مشکل در اتصال داشته باشید، کارشناسان فنی گادپینگ آماده اند تا به صورت شبانه روزی و تقریباً ۲۴ ساعته به سوالات و مشکلات شما پاسخ دهند.
 10. سابقه کاری بالا: گادپینگ از سال ۱۳۹۳ مشغول به فعالیت است. یعنی زمانی که یاهو مسنجر هنوز نمرده بود و گیمی به اسم پابجی هم اصلا وجود نداشت! این تداوم فعالیت و سابقه کاری طولانی یک نقطه قوت غیرقابل چشم پوشی است.
 11. همیشه به روز: در صورتی که بازی شما دچار تغییراتی شود، یا به آن ریجن و سرور جدیدی اضافه شود ما اولین جایی هستیم که از آن با خبر می‌شویم و سیستم را برای هماهنگی بیشتر با آن تغییر می‌کنیم.
 12. قیمت مناسب: با اینکه ممکن است سرویس‌های کاهش پینگ ارزان تری هم پیدا کنید، اما قیمت سرویس‌های گادپینگ نسبت به امکانات، کیفیت و نقاط قوتی که دارد بسیار مناسب و به صرفه است.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی یکی از بزرگ‌ترین، بهترین و قدیمی‌ترین سرویس‌های کاهش پینگ و سرویس گیمینگ ایران، یعنی گادپینگ پرداختیم. با ویژگی های آن آشنا شدیم و امکانات آن را بصورت مختصر بررسی کردیم. در آخر تصمیم با خودتان است که از آن استفاده کنید یا خیر. مجددا تأکید می‌کنیم در صورتی که تا به حال از این سرویس استفاده نکرده‌اید و قصد خرید دارید، ابتدا از سرویس تست رایگان موجود در سایت استفاده کنید و چنانچه از نحوه عملکرد آن اطمینان داشتید سپس اقدام به خرید کنید.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا