zoomit

آربیتراژ چیست؟ چطور از تفاوت قیمت رمزارز در صرافی‌ها کسب درآمد کنیم؟

آربیتراژ چیست؟ چطور از تفاوت قیمت رمزارز در صرافی‌ها کسب درآمد کنیم؟

آربیتراژ رمزارز نوعی استراتژی محسوب می‌شود که در آن سرمایه‌گذاران از اختلاف قیمت‌های جزئی دارایی‌های دیجیتال در چندین بازار کسب درآمد می‌کنند. در ساده‌ترین شکل، این فرآیند شامل خرید رمزارز مورد نظر از صرافی کریپتو و فروش تقریباً هم‌زمان آن در صرافی دیگر است. به‌عنوان مثال شما هرواحد بیت کوین را از صرافی خاصی به قیمت ۲۵,۰۰۰ دلار خریداری و آن را در صرافی دیگری با قیمت ۲۵,۲۰۰ دلار می‌فروشید.

آربیتراژ به‌دلیل ماهیتی که دارد، برای کسب سود از دنیای رمزارزها روشی بسیار کم‌ریسک محسوب می‌شود. نکته‌ی مهم دیگر درمورد استراتژی مذکور این است که برای شروع معاملات آربیتراژ لازم نیست سرمایه‌گذار حرفه‌ای باشید.

تعریف‌ آربیتراژ

آربیتراژ مدت‌ها قبل‌از ظهور دنیای رمزارزها یکی از پایه‌های اصلی بازارهای مالی سنتی بوده است و بااین حال، به‌نظر می‌رسد فرصت‌های آربیتراژ در صحنه‌ی کریپتو بیشتر باشد؛ زیرا درمقایسه با سایر بازارهای مالی نوسان بیشتری دارد. این یعنی قیمت دارایی‌های رمزارزی طی دوره‌ی زمانی کوتاه به‌طور قابل‌توجهی تغییر می‌کند.

رمزارزها در سطح جهانی در صدها صرافی به‌طور ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته، بدون تعطیلی خرید و فروش می‌شوند و بنابراین فرصت‌های بیشتری برای معاملات آربیتراژ در این بازار وجود دارد تا بتوان از اختلاف قیمت صرافی‌ها سود به‌دست آورد.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا