فناوری

Home Assistant قصد دارد از یک پلتفرم به یک برند مصرف‌کننده تبدیل شود

Home Assistant قصد دارد از یک پلتفرم به یک برند مصرف‌کننده تبدیل شود

در یک بیانیه مطبوعاتی، این بنیاد اعلام کرد که هدفش «مبارزه با سرمایه داری نظارتی، و ارائه یک موازنه برای نفوذ فناوری بزرگ، در خانه هوشمند – با تمرکز بر حریم خصوصی، انتخاب و پایداری برای کاربران خانه‌ هوشمند است.»

به گزارش نیوزلن، پلتفرم خانه هوشمند منبع باز یعنی دستیار خانگی (Home Assistant) با رقبای اصلی «فناوری بزرگ» خود – مانند آمازون الکسا و گوگل‌هوم متفاوت است، زیرا چهار چیز را به طور همزمان ارائه می‌دهد: کنترل خانه هوشمند شما که می‌تواند سریع و قابل اطمینان باشد، اختیار و دسترسی به همه داده‌های شما بدهد، سازگاری حداکثری با هر ابزاری که قابلیت اتصال داشته باشد، صرف نظر از پروتکل یا سازنده. همچنین توانایی ایجاد همکاری با این ابزارها را داشته باشد. در حالی که بسیاری از رقبا برخی از این موارد را ارائه می‌دهند، تعداد کمی از آنها همه را ارائه می‌دهند.

Home Assistant به دلیل قدرت و انعطاف‌پذیری بی‌نظیرش شناخته می‌شود، اما تاکنون این پلتفرم که حدود یک میلیون کاربر دارد، برای رسیدن به جریان اصلی تلاش کرده است. Home Assistant می‌تواند منحنی یادگیری شیب‌داری داشته باشد، به‌ویژه زمانی که با سادگی نسبی پلتفرمی مانند Alexa یا Apple Home مقایسه شود. دستگاه‌های Onboarding می‌توانند پیچیده باشند و رابط کاربری‌شان فضای زیادی برای بهبود دارد.

شوتسن، از اعضای هیات مدیره Home Assistant می‌گوید: «دستیار خانگی اولین پلتفرم خانه هوشمند هیچ کس نیست. وقتی افراد از سیستم‌های موجود خود پیشی می‌گیرند و می‌خواهند کنترل پیشرفته‌تری داشته باشند، آن وقت است که Home Assistant  به کار می‌آید.» 

با ورود خانه هوشمند استاندارد Matter که توسط این صنعت حمایت می‌شود،  پذیرش خانه هوشمند به جریان اصلی تبدیل شده است. Home Assistant  می‌خواهد در کنار اپل، آمازون، سامسونگ و گوگل حرکت کند که تقریباً یک دهه است که با همه آنها در خانه هوشمند رقابت می‌کند. شوتسن می‌گوید که Home Assistant هرگز سرمایه‌گذاران را نپذیرفته است و یک بنیاد را بهترین راه برای رشد شرکت می‌داند.

شوتسن نقشه راه آینده این پلتفرم را در ارائه سالانه State of the Open Home در روز شنبه ۲۰ آوریل ترسیم کرد. در مصاحبه‌ای قبل از پخش زنده، در مورد برخی از تغییرات برنامه ریزی شده برای Home Assistant پس از این انتقال گفت:

–    هاب خانه هوشمند Home Assistant Green امسال در آمازون فروخته می‌شود. این اولین باری است که این سازمان مستقیماً به مصرف کنندگان فروش خواهد داشت.

–    یک دستگاه سخت‌افزاری جدید کنترل صوتی Home Assistant برای عرضه در پایان سال برنامه ریزی شده است.

–    Home Assistant در حال کار با Nvidia است تا یک مدل هوش مصنوعی محلی را در پلتفرم اتوماسیون خانگی بگنجاند.

–    این پلتفرم در حال بررسی راه‌هایی برای بهبود رابط کاربری خود است تا استفاده از «دستیار خانگی» را برای همه افراد خانه آسان‌تر کند.

هدف از همه این تلاش‌ها این است که Home Assistant را به سمت تبدیل شدن به یک گزینه اصلی‌تر برای کاربران خانه هوشمند سوق دهد.  

 

Home Assistant  قصد دارد از یک پلتفرم به یک برند مصرف‌کننده تبدیل شود

شوتسن که در سال ۲۰۱۳ Home Assistant را با Philips Hue، آغاز کرد، ایجاد این بنیاد را برای محافظت از Home Assistant و پیشبرد آن ضروری می‌داند. وی گفت:« من می‌خواهم روشن کنم که اهداف ما برای جهان چیست. اینکه هدف ما بالاتر از پول است و  ما قصد فروش آن را نداریم. گسترش آن به بنیاد به ما راهی می‌دهد تا مردم ما را جدی بگیرند و به ما کمک کند به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنیم.» ساختار مالکیت جدید بستر قوی‌تری برای رشد فراهم می‌کند. 

با این حال، کاربران Home Assistant ممکن است نسبت به این تغییرات ساختاری محتاط باشند. شوتسن گفت: «ما دائماً این تعادل را بین سهولت استفاده و ویژگی‌های پیشرفته انجام می‌دهیم و نمی‌دانم چگونه می‌خواهیم این تعادل را حفظ کنیم. اما ما نمی‌توانیم کاربران قدرتمند خود را فراموش کنیم. این پلتفرم منبع باز است. شاید در نقطه ای، ممکن است شکافی وجود داشته باشد که در آن ما رابط کاربری اولیه و رابط کاربری پیشرفته را داشته باشیم. از آنجایی که ما باز هستیم و داده‌های ما در دسترس هستند، همه آنها بخشی از جامعه هستند، حتی اگر از ابزارهای خاصی که ما می‌سازیم استفاده نکنند.» 

او همچنین از ورود به بخش تجاری خانه هوشمند محتاط است و در عین حال لزوم آن را برای رشد دستیار خانگی لازم می‌داند. او می‌گوید: «ما باید در حرکت به این فضا بسیار مراقب باشیم. چالش کار با افراد شریک این است که آنها بسیار متمرکز بر تجارت هستند. و ما اینگونه عمل نمی کنیم.» او امیدوار است که این بنیادزیرساخت‌های لازم را برای رشد فراهم کند و در عین حال از باورها و ارز‌ش‌های اصلی پلتفرم محافظت کند. 
 
در حالی که پلتفرم‌های اصلی خانه‌های هوشمند امروزی راه‌های ساده و آسان را برای کنترل چراغ‌های هوشمند، قفل‌ها و سایر ابزارهای شما ارائه می‌دهند، عدم دسترسی به داده‌های شما، گزینه‌های محدود برای کنترل محلی بر روی دستگاه‌ها و اتکای بیش از حد برخی پلتفرم‌ها به فضای ابری می‌تواند کاربر را در مضیقه قرار دهد.

Matter که هدف آن ایجاد کنترل محلی و قابلیت سازگاری در همه دستگاه‌ها و پلتفرم‌های خانه هوشمند است – برای حل برخی از این مشکلات طراحی شده است. اما Matter یک پلتفرم نیست. شما همچنان باید از یک برنامه در تلفن یا رایانه خود برای کنترل خانه خود استفاده کنید. Home Assistant می‌خواهد این چالش را نداشته و دستیاری متفاوت باشد.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا