فناوری

EV2؛ خودروی مقرون‌به‌صرفه‌ کیا آماده رقابت با تسلا می‌شود

EV2؛ خودروی مقرون‌به‌صرفه‌ کیا آماده رقابت با تسلا می‌شود

کیا  EV2، کراس اوور برقی کوچک و مقرون به صرفه این کمپانی خودروسازی، بصورت استتار شده در خیابان‌ها دیده شده است. این اولین بار است که این مدل در بیرون کارخانه دیده می‌شود، اگرچه که EV2 در حال حاضر برای استفاده در ایالات متحده تایید نشده است.

با توجه به شایعات اخیر مبنی بر اینکه تسلا ممکن است برنامه‌های خود را برای تولید انبوه “Model 2” 25000 دلاری مطرح کند، اکنون زمان بسیار مهمی برای تولیدکنندگان رقیب است. طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک خودروی برقی مقرون‌به‌صرفه را برای استفاده در روبوتاکسی بطور خودمختار به‌کار برده است.

هنوز قیمت رسمی برای کیا EV2 تعیین نشده است، اما Electrek می‌گوید که احتمالا ۲۰ میلیون وون یا حدود ۱۵۰۰۰ دلار قیمت‌گذاری شود. گزارش‌های دیگر آن را کمتر از ۳۰۰۰۰ دلار تخمین زده‌اند – که بسیار مقرون به صرفه‌تر از میانگین قیمت فعلی برای یک خودروی برقی در حدود ۵۲۰۰۰ دلار است.

بسیاری از تولیدکنندگان خودروهای برقی طی سال‌ها وعده داده‌اند که خودروهای برقی ارزان‌قیمتی را برای تولید انبوه بسازند، اما بسیاری از آنها از مرحله طراحی فراتر نرفته‌اند. خودروسازان چینی تعدادی خودروی برقی ارزانی را معرفی کرده‌اند، مانند  BYD 11500 دلاری، اما به دلیل تعرفه‌های بالا هیچ کدام در ایالات متحده موجود نیستند.

 

EV2؛ خودروی مقرون‌به‌صرفه‌ کیا آماده رقابت با تسلا می‌شود

فولکس واگن گفته است که قصد دارد یک خودروی برقی ۲۶۰۰۰ دلاری به نام ID.2all معرفی کند، و فورد یک بخش skunkworks دارد که در حال حاضر روی خط تولید خودروهای برقی ارزان‌تر کار می‌کند.

کیا و خودروساز هموطنش، هیوندای، چندین خودروی برقی با قیمت رقابتی را با استفاده از پلتفرم مشترک E-GMP خود معرفی کرده‌اند، از جمله هیوندای Ioniq 5 و ۶ و کیا EV6 و EV9.کیا EV6 در ایالات متحده موفقیت آمیز بوده و به تنهایی به عنوان جایگزین مناسبی برای مدل ۳ و Y تسلا است.

کیا EV9 اوایل سال جاری عرضه شد و مورد توجه کسانی قرار گرفت که به سه ردیف صندلی نیاز دارند و می‌خواهند به سمت خودروهای برقی حرکت کنند. کیا همچنین در حال برنامه‌ریزی برای یک کراس اوور SUV کوچکتر با EV3 و یک سدان مقرون‌به‌صرفه با EV4 در اواخر امسال است. در همین حال، EV5، نسخه کوچکتر  EV9، در چین عرضه شده است.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا