مديريت ICT

۱۹ شرکت ملزم به رعایت قوانین سرویس‌های دیجیتال اروپا شدند

۱۹ شرکت ملزم به رعایت قوانین سرویس‌های دیجیتال اروپا شدند

به گفته تیری برتون کمیسیونر اتحادیه اروپا در امور بازارهای داخلی، قوانین سرویس های دیجیتال (DSA) شرکت های فناوری را ملزم می کند تا ماه آگوست ۲۰۲۳ میلادی ریسک مدیریتی را قبول کنند، بررسی های خارجی و مستقل از کسب وکارشان انجام دهند، داده ها را با مقامات و محققان به اشتراک بگذارند و دستورالعملی به کار گیرند.

به گزارش نیوزلن از مهر، ۱۹ شرکت گوگل مپس، گوگل پلی، گوگل سرچ، گوگل شاپینگ و یوتیوب ( متعلق به آلفابت)، اینستاگرام و فیس بوک (متعلق به متا) و مارکت پلیس آمازون و اپ استور اپل را شامل می شود. دیگر شرکت های ملزم به رعایت قانون اتحادیه اروپا لینکدین و موتور جستجوی بینگ( متعلق به مایکروسافت)، پینترست، اسنپ چت، تیک تاک، توئیتر، ویکی پدیا، زالاندو و علی اکسپرس (متعلق به علی بابا) هستند.

برتون به خبرنگاران گفت: ما ۱۹ پلتفرم آنلاین و موتور جستجو را در نظر گرفتیم که به طور سیستماتیک مرتبط هستند و مسئولیت های خاصی برای ایمن نگه داشتن اینترنت دارند.

شرکت های مذکور باید اقدامات بیشتری برای مقابله با اخبار جعلی انجام دهند و اقدامات حفاظتی و گزینه های بیشتری در اختیار کاربران قرار دهند. آنها همچنین باید از کودکان محافظت کنند و در غیراینصورت با جریمه هایی سنگین تا سقف ۶ درصد درآمد جهانی شرکت مواجه می شوند.

برتون اعلام کرد مشغول بررسی است تا ۴ یا ۵ شرکت دیگر را ملزم به رعایت قانون DSA کند. تصمیم نهایی در این باره در چند هفته آینده اعلام می شود.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا