zoomit

گوگل به‌زودی روشی برای انتقال آسان‌تر فایل میان دستگاه‌های اندرویدی ارائه خواهد داد

گوگل به‌زودی روشی برای انتقال آسان‌تر فایل میان دستگاه‌های اندرویدی ارائه خواهد داد

گوگل تعداد زیادی به‌روزرسانی برای اندروید آماده کرده که امکان استفاده‌ی آسان‌تر از تبلت‌ها و گوشی‌ها را دردسترس کاربران قرار خواهد داد. یکی از درخورتوجه‌ترین تغییرات مربوط به Nearby Share است که می‌توان آن را نسخه‌ی گوگل از قابلیت AirDrop اپل دانست و انتقال فایل‌ها بین دستگاه‌های اندرویدی شما را آسان‌تر خواهد کرد. دستگاه‌های اندروید شما پس از اتصال به سایر دستگاه‌ها با ویژگی‌های اشتراک‌گذاری جدید گوگل، امکان ارسال و دریافت آسان فایل‌ها میان آن دستگاه‌ها فراهم خواهد بود و این قابلیت حتی درحالت خاموش بودن صفحه‌نمایش همچنان فعال خواهد ماند. بدین‌ترتیب امکان دارد به‌زودی دیگر نیازی به ایمیل کردن فایلی از گوشی خود به تبلت یا کروم‌بوک نداشته باشید و گزینه‌ی اشتراک‌ شخصی طی چند هفته‌ی آینده دردسترس قرار خواهد گرفت.

به‌نوشته‌ی انگجت، هنوز مشخص نیست قابلیت‌های جدید اندروید چه زمانی دراختیار کاربران قرار خواهند گرفت. این سیستم‌عامل ویژگی جدیدی به‌نام اعلان‌های صدا دارد که برای کمک به افراد ناشنوا و کم‌شنوا طراحی شده است. هنگام فعال بودن این قابلیت، می‌توانید به صداهایی مثل هشدار آتش، ضربات در و آب جاری گوش دهید و سیستم‌عامل گوگل این موارد را با ارسال یک اعلان بصری یا لرزش در تلفن یا ساعت، به کاربر هشدار دهد. به‌زودی کاربران قادر خواهند بود صداهای سفارشی را به کتابخانه‌ی هشدارهای خود اضافه کنند. علاوه‌براین می‌توان صدا را از دستگاه‌ها و منابع دیگر ضبط کرد تا وقتی دستگاه دوباره آن‌ها را شنید، اعلان مرتبط برای شما ارسال شود.

فیلم‌ با توضیحات صوتی گوگل TV

مقاله‌ی مرتبط:

  • مدیرعامل اپل: اگر از حباب‌های سبز iMessage خسته شده‌اید، آیفون بخرید
  • قابلیت جدید اندروید ۱۳ امکان تفکیک داده‌های شخصی و کاری را فراهم می‌کند

سرویس گوگل TV اکنون مجموعه‌ای از فیلم‌ها را با توضیحات صوتی ارائه می‌دهد. می‌توانید با استفاده از دستیار صوتی گوگل و گفتن عبارت Search audio description movies، به این محتوا دسترسی پیدا کنید. علاوه‌براین، گوگل یک گزینه‌ی جدید به تماس‌های ویدئویی Meet اضافه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد محتوایی را که به‌عنوان مثال از گوینده و یک مترجم زبان دریافت شده‌اند، سنجاق کنند.

گزینه‌های SharePlay به Meet نیز اضافه خواهند شد. شما می‌توانید ویدئوهای یوتیوب را تماشا کرده و با حداکثر ۱۰۰ دوست و اعضای خانواده، به‌طور هم‌زمان بازی کنید. گوگل می‌گوید این ویژگی در گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی نیز عرضه خواهد شد.

علاوه‌بر تغییرات فوق، می‌توانید منتظر ابزارک‌های به‌روزرسانی‌شده‌ی درایو و Keep باشید. همچنین ترکیب‌های ایموجی‌های Kitchen بیشتر در برنامه‌ی کیبورد GBoard و روشی برای قراردادن شکلک‌های بیشتر در پیام‌های خود دریافت خواهید کرد. در دستگاه‌های WearOS، یک کاشی Keep جدید با گزینه‌ی دیکته‌کردن یادداشت یا فهرست وظایف وجود خواهد داشت، درحالی‌که Bitmoji اسنپ‌‌چت برای تماشای چهره‌ها اضافه خواهد شد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا