امنيت

چگونه هکرها دستگاه‌ها را از طریق فایل‌های PDF هک می‌کنند؟

چگونه هکرها دستگاه‌ها را از طریق فایل‌های PDF هک می‌کنند؟

عوامل تهدید از فایل‌های پی‌دی‌اف ربوده‌شده برای سوءاستفاده از آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری استفاده می‌کنند و آنها را قادر می‌سازد تا کدهای مخرب را روی سیستم مورد نظر اجرا کنند.

تهدید فزاینده فایل های استخراج شده چالش بزرگی برای امنیت سایبری است، زیرا مهاجمان از چندین نوع فایل PDF به عنوان ابزاری برای ارائه بدافزارها، دور زدن ابزارهای امنیتی سنتی و نفوذ به دستگاه‌ها و شبکه‌ها با باز کردن فایل‌ها استفاده می کنند.

فایل‌های پی‌دی‌اف فرمت محبوب و قابل اعتمادی را ارائه می‌دهند، که آنها را روشی مؤثر برای ارسال بدافزار یا راه‌اندازی حملات فیشینگ، به منظور گنجاندن عناصر متنی و چندرسانه‌ای می‌سازد.
 

جعل هویت یک شخص دولتی

در یک کمپین پیچیده حمله سایبری، عوامل مخرب جعل هویت سازمان‌های دولتی، افراد را در سراسر جهان هدف قرار می‌دهند و مهاجمان ایمیل‌هایی حاوی پیوست‌های پی‌دی‌اف را توزیع می‌کنند که دریافت‌کنندگان را به تخلفات ترافیکی یا سایر تخلفات قانونی متهم می‌کنند.

این فایل‌های آلوده، برای وادار کردن قربانیان به دانلود بایگانی حاوی یک اسکریپت VBS طراحی شده‌اند و یک فرآیند مخرب چند مرحله‌ای را آغاز می‌کنند که در آن برنامه رمزگذاری‌شده یک اسکریپت PowerShell را اجرا می‌کند، که یکی از تروجان‌های شناخته شده دسترسی از راه دور (RAT) است.

این اسکریپت مخرب به دلیل توانایی خود در ارائه دسترسی از راه دور غیرمجاز به سیستم های آلوده شناخته شده است که خطرات قابل توجهی برای حریم خصوصی و امنیت داده‌های قربانیان ایجاد می کند.

 

چگونه هکرها دستگاه‌ها را از طریق فایل‌های PDF هک می‌کنند؟

 

راه‌حل‌های سنتی را کنار بگذارید

پیچیده‌تر شدن حملات سایبری چالش بزرگی برای راه‌حل‌های امنیتی سنتی ایجاد می‌کند، و با افزایش روزافزون انواع فایل‌ها و توانایی پنهان کردن محتوای مخرب در فایل‌های به ظاهر بی‌خطر، تمایز بین فایل‌های بی‌ضرر و فایل‌های مخرب  به طور فزاینده‌ای دلهره‌آور می‌شود.

مهاجمان به راحتی می‌توانند تکنیک‌های شناسایی را دور بزنند، سازمان‌ها را آسیب‌پذیر می‌کنند و احساس امنیت کاذب می‌تواند کارکنان را به تعامل ناخواسته با فایل‌های آسیب‌دیده سوق دهد که به‌طور ناخواسته امنیت شرکت را به خطر می‌اندازد.
 

مبارزه با فایل‌های استخراج شده

برای مبارزه موثر با خطرات فایل‌های مخرب، باید از تکیه بر تکنیک‌های سنتی مبتنی بر تشخیص پرهیز کنید. در این موارد، یک رویکرد امنیتی استراتژیک ضروری است و شامل اتخاذ راه‌حل‌های پیشگیری است که به طور فعال URL‌های مخرب را شناسایی و خنثی می‌کند.

درک تکنیک‌های مورد استفاده توسط عوامل تهدید، می‌تواند توانایی شناسایی و جلوگیری از حملات با استفاده از فایل‌های مخرب را افزایش دهد. همچنین لازم است یک استراتژی دفاع سایبری که راه حل های پیشگیرانه را با قابلیت‌های شناسایی و پاسخ ترکیب می‌کند تا به طور موثر از محیط های فناوری در برابر تهدیدات ناشی از مین گذاری شده محافظت کند. 

توصیه می‌شود فایل‌های ارسال‌شده از طرف‌های غیرقابل اعتماد را باز نکنید و آنها را مجدداً منتشر نکنید، اما آگاهی کاربر مهم‌ترین عامل برای محافظت از خود به صورت دیجیتالی و تکیه بر منطق قبل از باز کردن هر فایلی است.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا