امنيت

چرا مدیر تلگرام بر ناامن بودن واتس‌اپ تاکید دارد؟

چرا مدیر تلگرام بر ناامن بودن واتس‌اپ تاکید دارد؟

موسس پیام‌رسان تلگرام از مردم خواست برای جلوگیری از هک شدن گوشی‌ تلفنشان، از «هر پیام‌رسانی» به‌جز واتس‌اپ استفاده کنند.

به گزارش نیوزلن از ایندیپندنت، پاول دوروف در تلگرام چنین ادعا کرد: «هکرها می‌توانند به همه‌ چیز گوشی‌های تلفن‌ کاربران واتس‌اپ دسترسی کامل (!) داشته باشند.»

«هر سال از مشکل جدیدی در واتس‌اپ مطلع می‌‌شویم که همه‌ چیز دستگاه‌های کاربرانش را در معرض خطر قرار می‌دهد… ثروتمندترین آدم روی زمین هم باشید- اگر واتس‌اپ روی تلفن همراهتان نصب کرده‌اید، تمام داده‌های شما از هر برنامه‌ای روی دستگاهتان در دسترس است.»

طبق ادعای این میلیاردر عرصه فناوری اهل روسیه که در تبعیدی خودخواسته به سر می‌برد، نقص‌های امنیتی «درهای پشتی تعبیه‌شده‌اند»‌ و به دولت‌ها، نهادهای مجری قانون و هکرها امکان می‌دهند رمزگذاری و سایر اقدام‌های امنیتی را دور بزنند.

دوروف پیش‌تر ادعا کرده بود که «واتس‌اپ هیچ‌وقت امن نخواهد شد»، مگر آنکه در نحوه کارش تغییرهای اساسی پدید آید.

تلگرام، که به‌دلیل اتخاذ رویکرد در اولویت قرار دادن حفظ حریم خصوصی معروف است، بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و رشد ثابت آن حدود دو میلیون کاربر در روز است.

این رقم تنها بخشی از پایگاه کاربری واتس‌اپ است که تقریبا دو میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد. واتس‌اپ محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسان جهان است که از برنامه چینی وی‌چت و پیام‌رسان فیس‌بوک که مانند واتس‌اپ به متا تعلق دارند، پیشی گرفته است.

دوروف نوشت: «نمی‌خواهم مردم را وادار ‌کنم که به تلگرام بیایند… تلگرام به تبلیغ بیشتر نیاز ندارد.»   

«از هر برنامه‌ پیام‌رسانی که دوست دارید استفاده کنید، اما از واتس‌اپ دوری کنید- ۱۳ سال است که این برنامه یک ابزار نظارتی است.»

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا