zoomit

پیکسل ۸ با مشکل نرم‌افزاری عجیبی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند

پیکسل ۸ با مشکل نرم‌افزاری عجیبی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند

در وضعیتی بسیار عجیب، خریداران گوشی پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو مشکلی را در ردیت مطرح کرده‌ و گفته‌اند که دستگاه‌های آن‌ها با بوت‌لودر آنلاک (قفل‌نشده) به دستشان رسیده‌اند. مشخص نیست که این مشکل چقدر گسترده است؛ اما ظاهراً به‌ تعداد کمی از گوشی‌ها محدود است؛ زیرا امروزه این مشکلات به‌سرعت در فضای مجازی منتشر می‌شوند.

گوشی‌های پیکسل ۸ و ۸ پرو هنگام بوت‌شدن هشدار قفل‌‌نبودن بوت‌لودر را به کاربر نمایش می‌دهند: «بوت‌لودر قفل نشده است و امنیت اپلیکیشن‌ها تضمین نمی‌شود. هرگونه داده‌ای که در دستگاه ذخیره شده باشد، ممکن است برای هکرها و بدافزارها دردسترس باشد. لطفاً هیچ اطلاعات حساسی را در دستگاه ذخیره نکنید.»

قفل‌نبودن بوت‌لودر مشکل بزرگی نیست؛ اما با مسائل مربوط به حریم خصوصی و امنیت داده‌ها همراه است. پیامد دیگرِ بوت‌لودر قفل‌نشده در دستگاه‌های اندروید ممکن است اجرانشدن برخی از برنامه‌ها باشد. به‌عنوان مثال، پرداخت بدون‌ تماس (Contactless Payment) ازطریق کیف پول گوگل با بوت‌لودر قفل‌نشده کار نمی‌کند.

بوت‌لودر نرم‌افزاری است که مراحل راه‌اندازی اولیه‌ی سیستم‌عامل را انجام می‌دهد. برای اعمال تغییراتی در سطح سیستم‌عامل یا نصب پچ‌ها و مودها یا حتی نصب رام جدید برای روت‌کردن اندروید، به بوت‌لودری قفل‌نشده نیاز خواهد بود.

کاربر می‌تواند با اتصال گوشی به لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی و استفاده از نرم‌افزار ADB and Fastboot (پل رفع‌ عیب اندروید)، مشکل را شناسایی و برطرف کند. با‌این‌حال، واضح است که گوگل نمی‌تواند چنین اقداماتی را از مشتریان خود بخواهد و احتمالاً دستگاه‌های مشکل‌دار را جایگزین خواهد کرد.

بروز مشکلات این‌چنینی در گوشی گوگل بی‌سابقه نیست. در سال‌های گذشته نیز، شماری از محصولات این شرکت با برخی از مشکلات پیش‌بینی‌نشده عرضه شده بودند. گوگل فعلاً به مشکل بوت‌لودر پیکسل ۸ واکنش نشان نداده است.

منبع : زومیت

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا