مديريت ICT

پروژه جمع‌آوری داده‌های کاربران متا تعلیق شد

پروژه جمع‌آوری داده‌های کاربران متا تعلیق شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه شرکت آمریکایی متا که در ۱۱ کشور اروپایی تحت پیگرد قانونی قرار دارد، طرح خود را برای استفاده از اطلاعات شخصی کاربرانش در برنامه هوش مصنوعی به حالت تعلیق درآورد.

کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند روز جمعه اعلام کرد که “متا برنامه خود را برای آموزش مدل زبان توسعه یافته خود با استفاده از محتوای عمومی به اشتراک گذاشته شده توسط بزرگسالان در فیس‌بوک و اینستاگرام در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا به حالت تعلیق درآورده است.”

“متا” از هفته گذشته توسط انجمن “Nuep” اتریش تحت فشار قرار گرفته است تا برای حفظ حریم خصوصی کاربران، از اجرای طرج مذکور جلوگیری کند. 

 

پروژه جمع‌آوری داده‌های کاربران متا تعلیق شد

در حالی که برخی از داده‌های عمومی قبلاً برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی مولد استفاده می‌شدند، متا، به گفته انجمن اتریش، تصمیم داشت پا را فراتر بگذارد و از تمام داده‌های میلیاردها کاربر جمع‌آوری‌شده از سال ۲۰۰۷ «به‌طور کامل» استفاده کند.

استفاده از این داده‌ها در چارچوب «فناوری هوش مصنوعی آزمایشی بدون هیچ محدودیتی» و به گفته «Noib»، بدون کسب اجازه کاربران است، با وجود اینکه رضایت کاربران طبق مقررات حفاظت از داده‌های عمومی اروپا، اجباری است.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا