مديريت ICT

پاسخ بیل‌ گیتس به نگرانی‌های ایلان ماسک درباره هوش مصنوعی

پاسخ بیل‌ گیتس به نگرانی‌های ایلان ماسک درباره هوش مصنوعی

بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، به رویترز گفت که درخواست‌ها برای توقف توسعه هوش مصنوعی چالش‌های پیش رو را حل نمی‌کند.

به گزارش نیوزلن از فارس، گیتس گفت که بهتر است روی بهترین روش استفاده از پیشرفت‌های هوش مصنوعی تمرکز کنیم، زیرا درک اینکه چگونه یک مکث می‌تواند در سطح جهانی چالش را حل کند دشوار است.

مصاحبه او با رویترز پس از یک نامه سرگشاده انجام شد که هفته گذشته منتشر و توسط ایلان ماسک و بیش از هزار کارشناس هوش مصنوعی امضا شد. این نامه خواستار توقف فوری در توسعه سیستم‌هایی GPT-4 جدید متعلق به شرکت OpenAI شد.

گیتس روز دوشنبه گفت: «فکر نمی‌کنم درخواست از یک گروه خاص برای توقف، چالش‌ها را حل کند.» وی افزود واضح است که مزایای زیادی در هوش مصنوعی وجود دارد؛ آنچه که باید انجام دهیم این است که نقاط دشوار را شناسایی کنیم.

در حالی که گیتس از حامیان خوش‌بینانه هوش مصنوعی بوده و آن را مانند اینترنت یا تلفن‌های همراه، انقلابی توصیف کرده است. مایکروسافت همواره  با سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری در OpenAI، مالک ChatGPT، به دنبال پیشی گرفتن از همتایان خود بوده است.

او یک روز قبل از انتشار نامه سرگشاده، در وبلاگی با عنوان «عصر هوش مصنوعی» گفت که معتقد است باید از هوش مصنوعی برای کمک به کاهش برخی از بدترین نابرابری های جهان استفاده شود. گیتس گفت من واقعاً نمی‌دانم که آیا همه کشورهای جهان موافقت می‌کنند که هوش مصنوعی متوقف شود. اما نظرات متفاوت زیادی در این زمینه وجود دارد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا