zoomit

وزارت ارتباطات مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص حداقل نگهداری تلفن ثابت را ابلاغ کرد

وزارت ارتباطات مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص حداقل نگهداری تلفن ثابت را ابلاغ کرد

براساس گزارش منتشرشده توسط شرکت مخابرات ایران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص حداقل نگه‌داری تلفن ثابت را به شرکت مخابرات ابلاغ کرد. این ابلاغیه در راستای اجرای مصوبه این ستاد مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ مبنی بر نحوه تنظیم هزینه ماهانه تلفن ثابت و همچنین، اجرایی شدن مصوبه شماره ۴۶۶ شورای رقابت مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ را در قالب مصوبه شماره ۳۳۸ کمیسیون تنظیم مقررات با موضوع فوق به شرکت مخابرات ایران ابلاغ شده است.

وزارت ارتباطات در حالی ابلاغیه حداقل نگه‌داری تلفن ثابت را ارائه کرده است که روز گذشته وزیر این وزارتخانه در مصاحبه‌ای به حمایت از طرح مخابرات برای افزایش تعرفه تلفن ثابت پرداخته و اعلام کرده بود احتمال ورشکستگی مخابرات در صورت تأمین نشدن منابع وجود دارد.

اکنون مصوبه ستاد تنظیم بازار به تصویب وزارت ارتباطات رسیده و اداره کل ارتباطات و امور بین‌‌الملل شرکت مخابرات ایران اعلام کرده است با توجه به ضرورت اجرای مصوبه ستاد تنظیم بازار از ابتدای شهریور ۱۴۰۱ در خصوص اجرای دستورالعمل نحوه تنظیم تعرفه ماهانه، این مصوبه ابلاغ شد و بر این اساس، هزینه ماهانه خدمات مکالمه صوتی به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رسید.

بر این اساس، مصوبه شماره یک، جلسه شماره ۳۳۸ مورخ ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۱ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و الحاقیه موضوع ماده ۶ مصوبه مذکور (با عنوان الحاقیه شماره ۴ پروانه شرکت مخابرات ایران) ابلاغ شد تا با رعایت قوانین و مقررات و مفاد موافتنامه پروانه اجرایی شود.

این الحاقیه در چارچوب مصوبه مورخه ۲۶ مردادماه ۱۴۰۱ ستاد تنظیم بازار در قالب اعطاکننده پروانه (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) به دارنده پروانه (شرکت مخابرات ایران) ابلاغ شده و قابلیت اجرایی دارد.

براساس مصوبه شماره ۳۲۸ کمیسیون تنظیم مقررات، دقایق مکالمه درون شبکه درون استانی بر حسب مناطق شهری و روستایی در جدول ذیل آمده است:

شهر/روستا مکالمه بر حسب دقیقه
شهر تهران ۴۴۴۴
مراکز سایر استان‌ها ۳۳۳۳
سایر شهرها ۲۲۲۲
روستا صفر

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا