سيستم عامل

هشدار گوگل به اندرویدی‌ها؛ از قوانین پیروی کنید

هشدار گوگل به اندرویدی‌ها؛ از قوانین پیروی کنید

گوگل فهرست بلندبالایی از قوانینی دارد که اگر برنامه‌ها بخواهند در پلی استور باقی بمانند، باید از آن‌ها پیروی کنند. اگر برنامه‌ای در دستگاه اندروید خود دارید که از این قوانین پیروی نمی‌کند، بهتر است آن را حذف کنید.

گوگل می‌گوید: «خط‌مشی‌های ما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برنامه‌ها و بازی‌های شما را به طور ایمن به میلیاردها نفر در سراسر جهان ارائه دهند. وقتی توسعه‌دهندگان هویت دیگران یا برنامه‌های دیگر را جعل و کاربران را گمراه می‌کنند، به جامعه توسعه‌دهندگان آسیب می‌رسانند. ما برنامه‌هایی را که کاربران را با جعل هویت دیگری گمراه می‌کنند، ممنوع می‌کنیم.»

این نوع برنامه‌ها می‌توانند خطرناک باشند. مجرمان سایبری به ایجاد نسخه‌های جعلی از برنامه‌های محبوب برای فریب قربانیان خود مشهور هستند. اطلاعات شخصی و حتی اطلاعات کارت اعتباری را می‌توان از این طریق به سرقت برد.

یکی از هشدارهای مهم، دیدن اپلیکیشنی است که معمولا رایگان ارائه می‌شود ولی از شما می‌خواهند برای دانلود هزینه‌ بپردازید. 

اریش کرون، یکی از حامیان آگاهی امنیتی در شرکت تخصصی «KnowBe4»، توضیح داد که چرا باید از دانلود این برنامه‌ها اجتناب کرد. 

او گفت: «اگر شخصی یک برنامه پولی را به صورت رایگان ارائه دهد، به احتمال زیاد مخرب است. قبل از دانلود هر برنامه‌ای، نظرات را بخوانید.»

کرون ادامه داد: «یکی از بهترین کارهایی که یک فرد می‌تواند انجام دهد این است که به بررسی‌های مربوط به برنامه نگاه کند، ببیند این برنامه چه مدت در دسترس بوده و آیا  توسعه‌دهنده برنامه‌های دیگری هم دارد یا خیر.»

اگر یک برنامه کلاهبرداری را در فروشگاه گوگل پلی مشاهده کردید، باید آن را به گوگل گزارش دهید. با کلیک روی صفحه جزئیات برنامه و کلیک روی  گزینه «More» می‌توانید این کار را انجام دهید. سپس روی قسمت علامت‌گذاری به عنوان برنامه نامناسب کلیک کنید و دلیل خود را ارسال کنید.

منبع: همشهری آنلاین

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا