فناوری

هشت ارز مجازی که به سرعت در میان ایرانی‌ها محبوب شد

هشت ارز مجازی که به سرعت در میان ایرانی‌ها محبوب شد

بر اساس آمارها، پِه پِه که یک ارز دیجیتال محبوب در میان کاربران شبکه های اجتماعی است، طی یکسال گذشته جهش قیمتی هزار و ۳۳۰ درصدی را تجربه کرده که توجیه قابل قبولی برای کنجکاوی و علاقه ایرانیان به این “قورباغه شگفت انگیز” محسوب می شود.

خرید پِه پِه در خردادماه سال گذشته تنها ۶۰ ریال هزینه داشت، اما اکنون هر واحد آن حدود ۸۶۰ تومان ارزش دارد.

رمزارز شیبا نیز که مانند دوج کوین یکی از اصطلاحا “میم کوین” های محبوب به شمار می رود، در این مدت با افزایش قیمت ۲۵۰ درصدی خود، توانسته طرفداران بسیاری در میان ایرانیان پیدا کند.

از دیگر رمزارزهای پرطرفدار می توان به دوج کوین با بازدهی ۱۵۱ درصد، پولکادات با ۵۱ درصد، ترون با ۵۶ درصد و اتریوم با ۱۳۰ درصد سود سالانه اشاره کرد که همگی بازدهی قابل توجهی برای سرمایه گذاران داخلی داشته اند.

کارشناسان، علاقه روزافزون ایرانیان به سرمایه گذاری در رمزارزها را ناشی از چند عامل کلیدی می دانند. نخست محدودیت های شدید در دسترسی به ابزارهای سنتی سرمایه گذاری و انتقال پول که موجب شده بسیاری به ارزهای دیجیتالی روی بیاورند.

عامل دیگر، ریسک پذیری و حس ماجراجویی بالای سرمایه گذاران جوان ایرانی است که آنها را به رمزارزهای نوظهور و پرنوسان سوق می دهد. معضل تورم صعودی و کاهش ارزش پول ملی نیز از دیگر دلایل مهم گرایش به بازار رمزارزهاست.

با این حال، کارشناسان همچنان بر ریسک بالای این بازار و لزوم مطالعه و آگاهی کافی قبل از ورود تاکید دارند. آنها هشدار می دهند سرمایه گذاری بی برنامه در این حوزه می تواند منجر به از دست رفتن کل سرمایه شود.

در همین حال، گمانه زنی ها درباره نحوه تعامل دولت بعدی با پدیده رمزارزها نیز ادامه دارد. 

 

هشت ارز مجازی که به سرعت در میان ایرانی‌ها محبوب شد

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا