مديريت ICT

ناکامی شیائومی در دادگاه هندی

ناکامی شیائومی در دادگاه هندی

دارایی شیائومی در هند سال گذشته توسط سازمان جرایم مالی فدرال هند که مدعی بود این شرکت در پوشش پرداخت حق امتیاز، به صورت غیرقانونی به نهادهای خارجی پول ارسال کرده است، توقیف شد.

به گزارش نیوزلن از ایسنا، یک سخنگوی شیائومی در خصوص حکم دادگاه در ایالت کارناتاکا اعلام کرد: ما سرگرم بررسی این موضوع بوده و منتظر حکم مکتوب هستیم. او افزود: فعالیتهای این شرکت در هند مطابق با قوانین و مقررات محلی است.

این شرکت سازنده تلفن هوشمند پیش از این گفته بود پرداخت حق امتیاز کاملا مشروع بوده و این شرکت به استفاده از همه امکانات برای حمایت از شهرت و منافع خود ادامه خواهد داد.

شیائومی در پی تمایل مصرف کنندگان هندی برای ویژگیهای بهبود یافته، جایگاه خود به عنوان برند برتر تلفن هوشمند در دومین بازار بزرگ جهان را به شرکت کره‌ای سامسونگ الکترونیکس واگذار کرده است.

شرکتهای چینی از سال ۲۰۲۰ به دلیل تنشهای سیاسی که پس از درگیری مرزی میان پکن و دهلی نو ایجاد شد، برای فعالیت در هند با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، هند از آن زمان با اشاره به نگرانی‌های امنیتی، بیش از ۳۰۰ اپلیکیشن چینی که شامل اپلیکیشن‌های محبوب مانند تیک تاک بوده را ممنوع کرده و مقررات برای شرکتهای چینی که در هند سرمایه‌گذاری می‌کنند را سخت‌گیرانه‌تر کرده است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا