سخت‌افزار

محدودیت‌های جدید آمریکا برای تراشه‌های چینی

محدودیت‌های جدید آمریکا برای تراشه‌های چینی

در اکتبر ۲۰۲۲ میلادی SK Hynix و یک شرکت کره ای دیگر مهلتی یک ساله از محدودیت های صادرات تراشه آمریکا به چین دریافت کردند. این محدودیت‌ها با هدف خنثی سازی جاه طلبی های فناورانه چین و جلوگیری از پیشرفت های نظامی این کشور انجام شد.

به گزارش نیوزلن از مهر، آلن استیوز، معاون وزیر بازرگانی آمریکا در امور صنعت و امنیت در پاسخ به این سوال که پس از پایان معافیت شرکت ها برای صادرات به چین چه اتفاقی خواهد افتاد، گفت: احتمالا سطح گسترش فعالیت آنها در چین محدود می شود.

استیوز که بر محدودیت های صادرات فناوری به چین نظارت می کند، در یک گردهمایی به میزبانی مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی این اظهارات را بیان کرد.

به گفته او دولت آمریکا مذاکرات وسیعی با تراشه سازان کره جنوبی انجام داده است. استیوز در این باره افزود: ما با آنها همکاری می کنیم تا از عدم آسیب به شرکت های مستقر در کشور متحدمان مطمئن شویم. همزمان توانایی چین برای توسعه قابلیت هایی که ما را تهدید می کند را محدود می کنیم.

وزیر صنعت کره جنوبی اعلام کرد هیچ مذاکرات خاصی بین کره جنوبی و آمریکا برای تعیین سقف فناوری انجام نشده است.

وی در بیانیه ای اعلام کرد: کره جنوبی و آمریکا به توافق رسیده اند که عملیات فعلی و سرمایه گذاری آتی تراشه سازان کره جنوبی نباید مختل شود.

به گفته وی دولت کره جنوبی تصمیم دارد درباره ادامه واردات تجهیزات تراشه سازی به چین مذاکراتی انجام دهد.

پیش از این نیز یک مقام آمریکایی فاش کرده بود معامله ای با ژاپن و هلند انجام شده تا این کشورها محدودیت های جدیدی بر صادرات ابزارهای تراشه سازی به چین وضع کنند.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا