نرم افزار

مجازات در انتظار اپلیکیشن‌های چینی که از قانون پیروی نکنند

مجازات در انتظار اپلیکیشن‌های چینی که از قانون پیروی نکنند

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین اعلام کرد اپلیکیشن‌هایی که اطلاعات مناسب را ارائه نکرده‌اند، پس از مهلت تعیین شده که در ماه مارس سال آینده به پایان می‌رسد، مجازات خواهند شد. کارشناسان می‌گویند این اقدام، محدودیت بیشتری برای تعدادی از اپلیکیشن‌ها ایجاد کرده و به طراحان برنامه کوچک، ضربه می‌زند.

به گزارش نیوزلن از ایسنا، به گفته یو یونتینگ، وکیلی دفاتر حقوقی دیباند در شانگهای، این دستور درواقع، اپلیکیشن‌ها را ملزم می‌کند موافقت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات را کسب کنند. هدف اولیه مقررات جدید، مقابله با کلاهبرداری آنلاین است اما روی همه اپلیکیشن‌ها در چین تاثیر خواهد گذاشت.

به گفته ریچارد بیشاپ، یکی از موسسان شرکت نشر برنامه “اپل-این-چاینا”، مقررات جدید احتمالا روی طراحان برنامه خارجی که اپلیکیشن‌های خود را از طریق فروشگاه برنامه اپل منتشر می‌کردند، تاثیر خواهد گذشت. به منظور عمل به مقررات جدید، طراحان برنامه اکنون باید یک شرکت در چین داشته باشند یا با یک ناشر محلی همکاری کنند.

پس از این که چین سیستم مجوزدهی جدید برای اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی مولد در چین را معرفی کرد، اپل هفته گذشته برای عمل به این مقررات، صدها اپلیکیشن‌ هوش مصنوعی را از فروشگاه برنامه خود حذف کرد.

در اطلاعیه وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین آمده است که نهادهایی که در خدمات اطلاعات اینترنتی از طریق اپلیکیشن‌ها در حوزه‌هایی مانند خبر، نشر، آموزش، فیلم و تلویزیون و مذهب، مشغول هستند هم باید اسناد مرتبط را ارائه کنند.

این الزام روی دسترسی به اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی مانند ایکس، فیس‌بوک و اینستاگرام، تاثیر خواهد گذاشت. استفاده از چنین اپلیکیشن‌هایی در چین مجاز نیست اما همچنان می‌توانند از طریق فروشگاه‌های برنامه دانلود شوند و به شهروندان چینی امکان دهند هنگام سفر به خارج، از آنها استفاده کنند.

بر اساس گزارش رویترز، چین، پیش از این، بازی‌های موبایل را ملزم کرده بود پیش از انتشار در این کشور، مجوز دریافت کنند و ده‌ها هزار بازی بدون مجوز را در سال ۲۰۲۰ از فروشگاه‌های برنامه مختلف، حذف کرد.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا