مديريت ICT

مایکروسافت یک کمپانی سازنده هوش مصنوعی می‌خرد

مایکروسافت یک کمپانی سازنده هوش مصنوعی می‌خرد

اگر مذاکرات برای سرمایه گذاری مایکروسافت در OpenAI به نتیجه برسد، ارزش این شرکت سانفرانسیسکویی به ۲۹ میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش نیوزلن از ایسنا، وب سایت سمافور با انتشار این خبر به نقل از منابع آگاه، نوشت: در این تامین مالی، شرکتهای سرمایه گذاری دیگر حضور خواهند داشت و اسناد توافق در هفته‌های اخیر به سرمایه گذاران ارسال شده بود تا بتواند تا پایان سال ۲۰۲۲ نهایی شود. مایکروسافت و شرکت OpenAI در این باره اظهارنظر نکردند.

پیش از این، روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرده بود شرکت OpenAI سرگرم مذاکره برای فروش سهام به ارزش ۲۹ میلیارد دلار است و شرکتهای سرمایه گذاری نظیر ترایو کپیتال و فوندرز فاند در حال خرید سهام از سهامدارانی هستند که از این شرکت خارج می‌شوند.

شرکت OpenAI که توسط ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و سام آلتمن سرمایه گذار تاسیس شد، برنامه چت بات چت جی‌پی‌تی را ۳۰ نوامبر برای تست عمومی رایگان عرضه کرد. چت بات، یک برنامه نرم افزاری است که می‌تواند مکالمات انسانی را تقلید کرده و به پرسشهای کاربر، پاسخ دهد.

طبق گزارش سمافور، بر اساس شرایط این تامین مالی، بمحض این که شرکت OpenAI راه درآمدزایی از چت جی‌پی‌تی و سایر محصولات مشابه را پیدا کند، مایکروسافت ۷۵ درصد از سود این شرکت را دریافت می‌کند تا سرمایه گذاری اولیه‌ای که در آن داشته است را پس بگیرد. هنگامی که به سقف مذکور رسید، مایکروسافت ۴۹ درصد و سرمایه گذاران دیگر ۴۹ درصد سهم در OpenAI خواهند داشت و شرکت مادر غیرانتقاعی OpenAI هم دو درصد سهم را حفظ می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، وب سایت اینفورمیشن هفته گذشته گزارش کرده بود مایکروسافت که در سال ۲۰۱۹ یک میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرده بود، در تلاش برای استفاده از فناوری چت جی‌پی‌تی در موتور جستجوی بینگ است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا