مديريت ICT

قانون جدید آمریکا برای اجبار اپراتورها به مسدود کردن پیام‌های کلاهبرداری

کمیسون ارتباطات فدرال اپراتورهای تلفن همراه آمریکا را موظف می‌کند که پیام‌ها و تماس‌های کلاهبرداری را پیش از ورود به تلفن‌های همراه کاربران مسدود کنند.
 
به گزارش نیوزلن و به نقل از  engadget، کمیسیون ارتباطات فدرال این روزها تحت سرپرستی جسیکا روزنورسل به دنبال ایجاد قانونی جدید در رابطه با پیامک‌های اسپم است.
 
این قانون مانند سایر قوانین ارائه شده از سوی این کمیسیون، اپراتورهای تلفن همراه و کمپانی‌های تلفن را به مسدود سازی پیام‌های اسپم پیش از ورود به تلفن‌های همراه کاربران تشویق می‌کند.
 
روزنورسل به عنوان مدیر کمیسیون ارتباطات فدرال در این رابطه اظهار داشته است:« ما شاهد افزایش کلاه بردارانی بوده ایم که سعی داشته اند با ارسال متنهای رباتی جعلی که سعی دارند مشتریان را به اشتراک گذاری اطلاعات حساس یا کلیک روی لینک‌های مخرب ترغیب کنند، از اعتماد ما به پیام‌های متنی سو استفاده کنند.»
 

 

 
او در ادامه خاطر نشان کرده است که:« زمان آن فرا رسیده است که برای مبارزه با این موج جدید تقلب و شناسایی روش‌های مسدود سازی این پیام‌های خودکار توسط اپراتورهای تلفن‌های همراه  پیش از این که فرصت ایجاد هرگونه تخریبی داشته باشند، اقدام کنیم.»
 
از زمانی که روزنورسل در کمیسیون ارتباطات فدرال روی کار آمده است تمام تلاش خود را به مبارزه با تماس‌ها و پیامک‌های اسپم معطوف کرده است. این آژانس علاوه بر تعیین بزرگ‌ترین جریمه تاریخ خود تیمی را تحت عنوان Robocall Response Team استخدام کرده است که هدف آنها به ثمر رساندن تلاش‌های مرتبط با مبارزه با پیام‌های اسپم تعریف شده است.
 
البته نیاز به انجام چنین اقداماتی به دلیل شرایط به وجود آمده ضرورت دارد. کمیسیون ارتباطات فدرال تنها در سال ۲۰۲۰ حدودا ۱۴۰۰۰ شکایت در رابطه با پیامک‌های ناخواسته دریافت کرد که این رقم نشان دهنده افزایش ۱۴۶ برابری این دسته از شکایات نسبت به سال گذشته بود.
 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا