zoomit

فوق تخصص ایمپلنت در تهران در کلینیک ایمپلنت تهران

فوق تخصص ایمپلنت در تهران در کلینیک ایمپلنت تهران

برای پیدا کردن فوق تخصص ایمپلنت در تهران مانند دکتر وحید دهقان بهتر است با ایمپلنت و انواع آن یا حتی این‌که ایمپلنت برای چه کسانی مناسب است آشنا شویم تا در انتخاب دکتر یا کلینیک حرفه‌ای در این زمینه تصمیم‌گیری بهتری داشته باشیم.

ایمپلنت دندان چیست؟

دندان‌ها عضو مهمی در بدن هستند که نبود آن‌ها می‌تواند باعث اذیت و آزار شما شود. در این مواقع بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید استفاده از خدمات ایمپلنت دندان است. ایمپلنت دندان یک روش جایگزین دندان از دست رفته است. در این روش با استفاده از یک قطعه تیتانیومی که در لثه و استخوان فک قرار می‌گیرد یک دندان کاملاً مشابه دندان اصلی در لثه کاشته خواهد شد. این روش یکی از نوین‌ترین و به‌روزترین و بهترین روش‌های جایگزین دندان از دست رفته است.

ایمپلنت دندان چند مدل است؟

در حالت کلی دو مدل ایمپلنت دندان وجود دارد:

  • اندوستیال
  • ساب‌پریوستیال

ایمپلنت اندوستیال ایمپلنت دندان است که در این روش کاشت دندان قطعه ایمپلنت درون استخوان قرار میگیرد اما در ایمپلنت ساب پریوستیال قطعه ایمپلنت روی استخوان فک قرار میگیرد.

کاشت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت دندان به روش ایمپلنت مناسب بسیاری از افرادی است که به دلایل مختلف دندان‌های خود را از دست داده‌اند؛ از جمله ورزشکاران ورزش‌های رزمی که دچار شکستگی دندان می‌شوند یا به‌صورت کلی یا جزئی بخشی از دندان‌های خود را از دست می‌دهند.

مادران باردار و شیرده که به علت ضعف بدنی ممکن است دندان‌های خود را از دست بدهند.

افرادی که در بر اثر سانحه ممکن است دندان خود را از دست داده باشد.

افرادی که بر اثر استعمال دخانیات دندان‌های خود را از دست می‌دهند.

افراد مسن که با کهولت سن دچار از دست دادن دندان‌های خود می‌شوند.

روش های ایمپلنت دندان

انواع روش‌های ایمپلنت دندان

امروزه با گذشت زمان و پیشرفت علم پزشکی روش‌های مختلفی برای ایمپلنت ابداع شده است؛ یکی از جدید‌ترین روش‌های ایمپلنت دندان که با صلاح‌دید پزشک و شرایط فک و صورت قابل انجام است را در این مطلب معرفی خواهیم کرد.

ایمپلنت معمولی دندان برحسب نوع ایمپلنت دندان و برحسب جنس و مدل پایه و روکش، که از کدام برند و کدام کشور باشد، هزینه‌های مختلفی دارد؛ اما در حالت کلی ایمپلنت شامل مراحل مختلفی است که به‌صورت عادی در تمام انواع برند ایمپلنت دندان یکسان است. در کلینیک فوق تخصصی ایمپلنت در تهران، شما را نسبت به مزایا و معایب ایمپلنت دندان آگاه خواهند کرد. همچنین اطلاعاتی درباره این‌که پس از کاشت پایه ایمپلنت در فک حدود چند ماه زمان لازم است تا پایه با استخوان فک جوش بخورد و پس از آن نیز چه مراقبت‌ها و رعایت‌هایی نیاز است انجام شود، به شما داده خواهد شد.

اما روش‌های سریع‌تر نیز در انواع ایمپلنت دندان وجود دارد.

ایمپلنت فوری در تهران

ایمپلنت فوری یکی از سریع ترین روش‌های جایگزین کردن ایمپلنت دندان با دندان از بین رفته است این روش ایمپلنت بیشتر برای دندان های جلو استفاده می‌شود که در این با استفاده از یک روکش موقت در مدت جوش خورد پایه ایمپلنت با فک محل ایمپلنت پوشش داده می‌شود.مزیت این روش نسبت به ایمپلنت معمولی در تفاوت مدت زمان درمان است مدت زمان ایمپلنت فوری کمتر از ایمپلنت عادی است.

همچنین وجود روکش موقت در محل ایمپلنت باعث عدم کاهش اعتماد به نفش بیمار خواهد شد ایمپلنت فوری دندان به خودی خود موجب کاهش بار روانی بیمار در مدت درمان ایمپلنت نیز خواهد شد.

اما تنها موردی که از معایب این روش است آن است که ایمپلنت فوری کمی گران‌تر از ایمپلنت عادی دندان خواهد بود.

ایمپلنت دیجیتال در تهران

ایمپلنت دیجیتال به نوعی روش کاشت دندان گفته می‌شود که در آن با استفاده از تکنولوژی و دستگاه‌های پیشرفته نسبت به انجام مراحل مختلف ایمپلنت اقدام می‌شود. برای مثال قالب‌گیری در روش ایمپلنت دیجیتال به کمک دستگاه‌های اسکن دیجیتالی دهان و دندان انجام می‌شود که هم فرایند عکس برداری را تسریع می‌کند و هم نسبت به روش استفاده از خمیر در دهان بیمار روش بهینه‌‌تری است؛ همچنین شاید برای بعضی بیماران تحمل خمیر در دهان‌شان ناخوشایند باشد. در روش ایمپلنت دیجیتال معمولاً پزشک با استفاده از یک دوربین می‌تواند داخل دهان بیمار را مشاهده کند تا به وضوح وضعیت دهان و دندان بیمار را در نمایشگر مشاهده کند.

به‌صورت کلی ایمپلنت دیجیتال نسبت به سایر روش‌ها بهینه و دقیق است و زمان درمان را تا حد زیادی کاهش می‌د‌هد همچنین بیمار نیز آسایش و آرامش بیشتری خواهد داشت؛ اما از معایب ایمپلنت دیجیتال نسبت به سایر روش‌ها می‌توان گفت که این روش به نسبت سایر روش‌های کاشت دندان قیمت بالاتری خواهد داشت.

خدمات ایمپلنت دیجیتال در تهران توسط برترین کلینیک‌های ارائه دهنده خدمات فوق تخصصی ایمپلنت ارائه می‌شود.

ایمپلنت با بیهوشی چیست؟

ایمپلنت با بیهوشی نیز کاملاً مراحل مشابهی با سایر روش‌های ایمپلنت دارد. تنها تفاوت این روش در استفاده از داروهای بیهوشی مورد تأیید سازمان غذا و دارو است. ایمپلنت با بیهوشی را معمولاً بیمارانی انجام می‌دهند که ترس شدید و آستانه تحمل کمی برای خدمات دندانپزشکی دارند و به همین دلیل با صلاح‌دید پزشک و به رضایت بیمار نسبت به استفاده از داروهای بیهوشی در مدت کاشت پایه ایمپلنت در روش کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی اقدام می‌شود.

کلینیک ایمپلنت در تهران دکتر وحید دهقان

کلینیک ایمپلنت در تهران کجاست؟

ایمپلنت در تهران یکی از مهم‌ترین خدمات کلینیک‌های دندانپزشکی است. یکی از مطرح‌ترین کلینیک‌های دندانپزشکی در تهران کلینیک ایمپلنت در تهران دکتر وحید دهقان است این مرکز از بزرگ‌ترین مراکز ایمپلنت در تهران است که با نظارت مستقیم دکتر وحید دهقان کارشناس برجسته صدا و سیما اداره می‌شود. همکاری با کادری حرفه ای و استفاده از بهترین مواد دندانپزشکی و مجهز بودن به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها از مزیت‌های این کلینیک است.

این مرکز با انجام چندین هزار کاشت دندان موفق توانسته رضایت صد درصدی بیماران را همراه داشته باشد. مشاوره های دقیق در زمان ایمپلنت به شما کمک خواهد کرد بهترین تجربه ایمپلنت را در این مرکز داشته باشید. همچنین خدمات ایمپلنت در تهران و خدمات ایمپلنت دیجیتال در تهران از خدمات تخصصی این مرکز در کنار ترمیم دندان و کشیدن دندان عقل و سایر خدمات دندانپزشکی است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا