امنيت

عذرخواهی هکرها به علت هک بیمارستان کودکان

عذرخواهی هکرها به علت هک بیمارستان کودکان

در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی بیمارستان SikKids در تورنتو قربانی یک حمله باج افزاری شد و در نتیجه آن سازمان مذکور نتوانست به بسیاری از سیستم های حیاتی خود دست یابد.

به گزارش نیوزلن از مهر، رویداد هک مذکور به افزایش مدت زمان انتظار بیماران منجر شد. در ۲۹ دسامبر سال گذشته میلادی این بیمارستان اعلام کرد دسترسی به حدود ۵۰ درصد سیستم های دارای اولویت خود از جمله سیستم هایی که به تاخیر فعالیت های تشخیص و درمان بیماری کمک می کردند، دست یافته است.

طی روزهای گذشته دومینیک آلویری یکی از محققان امنیت سایبری یک بیانیه عذرخواهی از سوی گروه هکری «لاک بیت»(LockBit) به دلیل نقشش در این رویداد را رصد کرد. گروه هکری مذکور اعلام کرده بود رمزگشاهای رایگان را در اختیار SickKids قرار می دهد و شریکی که این حمله را انجام داده به دلیل نقض قانون گروه مسدود کرده است.

گروه لاک بیت به طور معمول عملیات باج افزاری به عنوان سرویس را اجرا می کند. این سازمان همکارانی دارد که شرکت هایی را در یافتن هدف و دریافت پرداخت کمک می کند. اما عملیات اصلی به وسیله یک بدافزار برای قفل کردن سیستم ها انجام می شود.

به عنوان بخشی از توافقنامه میان هکرها، گروه ۲۰ درصد از باج های پرداختی را دریافت می کند. علاوه بر آن گروه هکری مدعی است که همکارانشان را از هدف گرفتن موسسات درمانی که ممکن است درنتیجه حمله فردی فوت کند را منع کرده است.

روز یکشنبه بیمارستان SickKids در بیانیه ای این موضوع را اعلام کرد و گفت: مشغول همکاری با کارشناسان امنیتی است تا استفاده از رمزگشا را تایید و ارزیابی کند و افزود هیچ باجی پرداخت نکرده است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا