امنيت

شرط عجیب هکرهای nVIDIA

شرط عجیب هکرهای nVIDIA

انویدیا هفته گذشته اعلام کرد هک شده و اطلاعات برخی از کارمندانش فاش شده است. طبق گزارشی دیگر هکرها تهدید کرده اند صدها گیگابایت اطلاعات انویدیا را در وب فاش کنند. این اطلاعات شامل داده هایی درباره تراشه های گرافیکی جدید است.

به گزارش نیوزلن از مهر، طبق اطلاعات وب سایتHave I Been Pwned ایمیل ها و داده های ۷۱ هزار کارمند انویدیا هک شده است. هنوز مشخص نیست وب سایت مذکور چگونه به این اطلاعات دست یافته و انویدیا نیز صحت آن را تایید نکرده است. از سوی دیگر مشخص نیست شرکت آمریکایی به درخواست هکرها تن می دهد یا خیر.

البته باید اشاره کرد تعداد کارمندان انویدیا بسیار کمتر از ۷۱ هزار نفر است. در گزارش سالانه شرکت ۱۸ هزار و ۹۷۵ نفر در ۲۹ کشور به عنوان کارمندان آن ذکر شده اند. احتمال دارد آدرس های ایمیل هک شده مربوط به کارمندان سابق و نام های مستعار برای گروهی از آنها باشد.

انویدیا پس از کشف این رویداد در بیانیه ای اعلام کرد: در ۲۳ فوریه ۲۰۲۲ میلادی شرکت ما از یک رویداد امنیت سایبری مطلع شد که روی منابع فناوری اطلاعات مان تاثیر گذاشت. مدت کوتاهی پس از کشف این رویداد، ما اقدامات حفاظتی از شبکه را سخت تر کردیم و با کارشناسان امنیت سایبری مشورت کردیم. همچنین مقامات را مطلع کردیم. ما هیچ شواهدی از باج افزار رصد نکردیم.

این درحالی است که انویدیا صفحه واکنش امنیت سایبری خود را از یکم مارس به بعد آپدیت نکرده است.

گروه هکری $LAPSUS مسئولیت این حمله سایبری را قبول کرده است. این گروه خواسته ای عجیب از انویدیا دارد و از شرکت خواسته تا درایورهای GPU خود را برای همیشه به طور منبع باز ارائه کند و محدودیتی که این شرکت بر تمام GPUهای سری انویدیا-۳۰ جهت کاهش قدرت استخراج رمزارز وضع کرده را لغو کند.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا