امنيت

دفع بیش از ۸۰۰۰ حمله سایبری به شبکه زیرساختی کشور

دفع بیش از ۸۰۰۰ حمله سایبری به شبکه زیرساختی کشور

حملات DDos یکی از خطرناک ترین و جدیدترین حملاتی است که در بستر اینترنت انجام می‌شود. DDoS مخفف عبارت Distributed Denial of Service است و هدف از این حملات خراب کردن سرویس مورد نظر نیست بلکه شبکه و سرور مورد نظر را وادار به ناتوانی در ارائه سرویس عادی با هدف قرار دادن پهنای باند شبکه یا اتصال پذیری می‌کند. این حملات با ارسال بسته‌های داده به قربانی انجام می‌شود که شبکه یا ظرفیت پردازشی قربانی را غرق در بسته‌های اطلاعاتی می‌کند و مانع دستیابی کاربران و مشتریان به سرویس می‌شود.

به گزارش نیوزلن از ایسنا، به صورت کلی زمانی یک حمله دیداس به سایت اتفاق می افتد که دسترسی به یک رایانه یا منبع شبکه عمداً در نتیجه کار مخرب به کاربر دیگری مسدود یا کاهش داده شود. این حملات لزوماً داده‌ها را مستقیماً یا همیشگی تخریب نمی‌کنند، اما عمداً دسترس پذیری منابع را به خطر می‌اندازند.
 

دفع بیش از ۸۰۰۰ حمله سایبری به شبکه زیرساختی کشور

در همین رابطه به تازگی امیر محمد زاده لاجوردی-رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت ایران- با انتشار پستی در یک پیام رسان داخلی گفت: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۸۳۲۱ حمله  مهم سایبری به شبکه زیرساختی کشور دفع شد.

وی پیش از این هم از حملات شدید سایبری جهت جلوگیری از سرویس‌دهی مناسب پیام‌رسان‌ها خبر داده و گفته بود که جلوی این حملات توسط جوانان ایرانی گرفته شد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا