مديريت ICT

دسترسی چین به فناوری‌های ضروری برای رایانش قدرتمند محدودتر می‌شود

دسترسی چین به فناوری‌های ضروری برای رایانش قدرتمند محدودتر می‌شود

سه منبع آگاه به رویترز اعلام کردند این تدابیر دسترسی چین به فناوری نیمه رسانای پیشرفته را محدود می‌کند. نیویورک تایمز نخستین رسانه‌ای بود که گزارش کرد محدودیت‌های جدید ممکن است هفته جاری اعلام شوند و واشنگتن همچنین قصد دارد فروش میکروچیپ‌های ساخت آمریکا را به پروژه های دیتاسنتر و ابررایانش قدرتمند چین، محدود کند.

به گزارش نیوزلن از ایسنا، رویترز ماه گذشته گزارش کرده بود دولت بایدن قصد دارد در اکتبر، محدودیتها علیه صادرات نیمه رساناهای مورد استفاده برای هوش مصنوعی و ابزارهای تولید تراشه به چین را گسترش دهد.

این مقررات در راستای مضاعف شدن تلاش آمریکا برای کنترل فناوری که می تواند به ارتش چین کمک کند، اعلام می شوند. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ماه گذشته گفته بود کنترلهای صادرات فناوری، می تواند دارایی استراتژیک جدیدی در ابزارهای آمریکا و همپیمانانش برای تحمیل هزینه به دشمنانشان باشد و حتی به مرور زمان، توانمندیهای جنگی آنها را تضعیف کند. با فناوریهایی مانند تراشه های حافظه و هوش مصنوعی، ما باید برتری خود را تا حد ممکن حفظ کنیم.

رویترز در اوت گزارش کرده بود آمریکا سرگرم بررسی محدود کردن صادرات تجهیزات تراشه سازی به سازندگان تراشه حافظه در چین شامل شرکت YMTC است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا