مديريت ICT

دردسر تازه جف بزوس، بنیانگذار آمازون

دردسر تازه جف بزوس، بنیانگذار آمازون

در این شکایت مدیران آمازون متهم شده اند تصمیم مبنی بر اعطای قراردادهای پرتاب ماهواره پروژه کویپر این شرکت به بلو اوریجین (شرکت فضایی بزوس) را به طور کامل بررسی نکرده اند.

به گزارش نیوزلن از مهر، صندوق بازنشستگی کلیولند بیکرز اند تیم استرز این شکایت را هفته گذشته ثبت کرده و مدعی است هیات مدیره آمازون قراردادهایی به ارزش چند میلیارد دلار را به بلواوریجین اعطا کرده و شرکت اسپیس ایکس( متعلق به ایلان ماسک) را با وجود سابقه درخشان خود به عنوان یک تهیه کننده پروازهای فضایی جایگزین در نظر نگرفته است.

پروژه کویپر آمازون شامل ۳ هزار ماهواره اینترنتی است که آن را به مناطق دورافتاده می تابانند. به همین دلیل رقیبی برای شبکه اینترنت ماهواره ای استارلینک ماسک به حساب می آید.

سخنگوی آمازون در این باره می گوید: ادعاهای مطرح شده در این شکایت بی پایه و اساس هستند و ما مشتاقیم از طریق فرایند قانونی این امر را نشان دهیم.

شاکی پروند یک صندوق با چند کارفرما است و در شکایت نامه خود ذکر کرده قراردادهای مذکور دومین هزینه بزرگ در تاریخچه فعالیت آمازون هستند..

آمازون طی این پروژه تاکنون ۱.۷ میلیارد دلار به تهیه کننده پرتاب های فضایی پرداخت کرده که شامل ۵۸۵ میلیون دلار به بلواوریجین می شود. حال آنکه شرکت هنوز یک نمونه از ماهواره های کوییپر را در مدار زمین قرار نداده است.

طبق اعلام این شرکت، پروژه کویپر تولید انبوه ماهواره را در سال جاری میلادی آغاز می کند و تست های آن در ۲۰۲۴ میلادی انجام خواهد شد.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا