مديريت ICT

درخواست اتحادیه اروپا از ایلان ماسک برای استخدام کارمندان بیشتر در توییتر

درخواست اتحادیه اروپا از ایلان ماسک برای استخدام کارمندان بیشتر در توییتر

روزنامه فایننشیال تایمز به نقل از چهار منبع آگاه از مذاکرات میان ایلان ماسک، مدیران توییتر و رگولاتورهای اتحادیه اروپا، نوشت: این تقاضا، تلاش‌های ایلان ماسک برای سازماندهی مجدد کسب و کار ضرردهی که به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار در اکتبر گذشته خریداری کرد را پیچیده می کند. ایلان ماسک بیش از نیمی از ۷۵۰۰ کارمند توییتر شامل کل تیم های اعتماد و ایمنی را در بعضی از دفاتر این شرکت اخراج کرده و به دنبال راه‌های کم‌هزینه‌تر برای رصد توییت ها بوده است.

به گزارش نیوزلن از ایسنا، اخراج های دسته جمعی کارمندان توییتر، نگرانی نسبت به توانایی این شبکه اجتماعی برای رعایت قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا را برانگیخته است. این قانون، پیش از اجرایی شدن کامل در اوایل سال ۲۰۲۴، پلتفرم های شبکه اجتماعی را ملزم می کند تدابیر خاصی را علیه محتوای غیرمجاز به اجرا بگذارند.

توییتر برای نظارت محتوا به اتوماسیون تکیه کرده و از بازبینی توسط کارکنان، فاصله گرفته است. این پلتفرم برخلاف رقیب بزرگترش، متا پلتفرمز که صاحب فیس بوک و اینستاگرام است، از راستی آزمایان استفاده نمی کند.

بر اساس گزارش رویترز، تیه ری برتون، کمیسیونر امور بازار داخلی اتحادیه اروپا در تماس ویدئویی که در ژانویه داشت، به ایلان ماسک درباره کار عظیمی که توییتر برای اعمال سیاست های استفاده شفاف، به خصوص تقویت نظارت بر محتوا و حمایت از آزادی بیان، پیش رو دارد، هشدار داده بود.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا