امنيت

حمله‌های سایبری به رایانه‌های پلیس فدرال آمریکا

حمله‌های سایبری به رایانه‌های پلیس فدرال آمریکا

طی روزهای گذشته، پلیس فدرال آمریکا مشغول بررسی و مهار یک حمله سایبری مخرب در بخشی از شبکه رایانه‌‌‌های خود بوده است.

به گزارش نیوزلن از ایندیپندنت، دو منبع مطلع به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفتند این حمله‌های سایبری می‌تواند در ارتباط با تحقیقات پلیس فدرال درباره بهره‌کشی جنسی از کودکان باشد. اما تحقیقات همچنان ادامه دارد و پلیس هم اطلاعات بیشتری در میان نگذاشته است.

پلیس فدرال آمریکا در دسامبر سال گذشته اعلام کرد به‌دنبال افزایش شمار گزارش‌‌ها از بهره‌کشی جنسی از کودکان، یک طرح ویژه را آغاز کرده است.

خبرگزاری رویترز ضمن اشاره به گزارش سی‌ان‌ان نوشت: «اواخر سال ۲۰۲۰، مقام‌های دولتی آمریکا از شناسایی یک عملیات گسترده سایبری علیه شبکه‌ای از یارانه‌های دولت فدرال خبر دادند.»

در آن زمان، هکرهای وابسته به روسیه به‌عنوان عامل حمله‌ها معرفی شدند.

در سال ۲۰۱۵ نیز، مقام‌های آمریکایی از هک اداره فدرال «دفتر مدیریت کارکنان» (OPM) خبر دادند. بعدها این حمله سایبری به هکرهای چینی نسبت داده شد.

در نوامبر سال ۲۰۲۱، نیز استفاده غیرقانونی و ناشناس از یک ایمیل ویژه پلیس، به نگرانی‌ها درباره سطح امنیت شبکه یارانه‌های پلیس فدرال آمریکا دامن زد.

در آن مقطع، مقام‌‌های پلیس فدرال آمریکا گفتند آسیب‌پذیری نرم‌افزارهای مرتبط با این حادثه را ارتقا داده‌اند، اما هنوز اطلاعات دقیقی درباره چرایی حادثه سال ۲۰۲۱ اعلام نشده است.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا