شبكه اجتماعی

جریمه ۴۰۵ میلیون یورویی اینستاگرام در اروپا

جریمه ۴۰۵ میلیون یورویی اینستاگرام در اروپا

سخنگوی شرکت مِتا پلتفرمز که شرکت مادر اینستاگرام است، اعلام کرد اینستاگرام قصد دارد در برابر این جریمه، درخواست تجدیدنظر کند.

به گزارش نیوزلن از ایسنا، تحقیقاتی که در سال ۲۰۲۰ آغاز شد، به کاربران خردسال بین ۱۳ تا ۱۷ سال متمرکز بود که اجازه یافتند حسابهای کاربری تجاری داشته باشند که انتشار شماره تلفن و نشانی ایمیل کاربر را راحت‌تر می‌کنند.

سخنگوی کمیسیونر حمایت از دیتای ایرلند که رگولاتور نظارت کننده بر شرکت مِتا پلتفرمز است، اظهار کرد: ما جمعه گذشته تصمیم نهایی را گرفتیم که شامل ۴۰۵ میلیون یورو جریمه است. جزییات کامل این تصمیم، هفته آینده منتشر خواهد شد.

اینستاگرام تنظیماتش را یک سال پیش به‌روزرسانی کرد و از آن زمان، قابلتیهای جدیدی عرضه کرده تا کاربران خردسال خود را ایمن و اطلاعات آنها را خصوصی نگه دارد.

سخنگوی مِتا پلتفرمز گفت: اینستاگرام از نحوه محاسبه این جریمه، راضی نیست و خواستار بازبینی تصمیم مذکور است.

رگولاتور ایرلند مسئول نظارت بر فیس بوک، اپل، گوگل و سایر غول‌های فناوری است که مقر مرکزی اروپایی آنها در ایرلند واقع شده است. این رگولاتور ده‌ها تحقیقات از شرکتهای مِتا پلتفرمز شامل فیس‌بوک و واتس‌اپ گشوده است.

بر اساس گزارش رویترز، واتس‌اپ سال میلادی گذشته به دلیل کوتاهی در رعایت مقررات دیتای اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸، مبلغ ۲۲۵ میلیون یورو جریمه شد.

مجله خبری نیوزلن

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا