مديريت ICT

جدال مدیرعامل مایکروسافت با گوگل علیه انحصارطلبی!

جدال مدیرعامل مایکروسافت با گوگل علیه انحصارطلبی!

دولت آمریکا احتمالا از نادلا درباره تلاش های مایکروسافت برای توسعه دسترسی مرورگر «ایج» و موتور جستجوی «بینگ» و موانع ناشی از برتری گوگل در این بخش ها، پرسش خواهد کرد. گوگل احتمالا استدلال خواهد کرد که کیفیت بهتر محصولاتش، دلیل موفقیت این شرکت بوده است، نه رفتار غیرمنصفانه.

به گزارش نیوزلن از ایسنا، جوناتان تینتر، نائب رئیس مایکروسافت، روز پنج شنبه شهادت داد اپل و سایر سازندگان تلفن هوشمند، توافق های تقسیم درآمد که به موتور جستجوی «بینگ» مایکروسافت کمک می کرده است را رد کرده و در عوض، گوگل را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض نگه داشتند.

این مدیر مایکروسافت که مسئول کمک به رشد «بینگ» است، در محاکمه ضد انحصارطلبی وزارت دادگستری آمریکا علیه گوگل در دادگاه منطقه ای آمریکا در واشنگتن، شهادت داد.

وزارت دادگستری آمریکا، گوگل را متهم کرده است سالانه ۱۰ میلیارد دلار به شرکت های سازنده تلفن هوشمند و اپراتورها می دهد تا مطمئن شود که گوگل، موتور جستجوی پیش فرض در دستگاه های آنها می ماند. دولت آمریکا می گوید گوگل از موقعیت انحصاری خود در جستجو و بعضی از جهات تبلیغات جستجو، سوءاستفاده کرده است.

تینتر گفت: «بینگ» موفق نشده است موقعیت موتور جستجوی پیش فرض در گوشی های فروخته شده در آمریکا را کسب کند و این گستردگی کمتر به کیفیت ضعیفتر جستجو، منتهی شده است. حتی با وجود این که مایکروسافت پیشنهاد کرده بود بیش از ۱۰۰ درصد درآمدش یا بیشتر را به شرکایش بدهد اما «بینگ»، موتور جستجوی پیش فرض در هیچ گوشی اندروید یا آیفون اپل فروخته شده در آمریکا در یک دهه گذشته نبوده است.

بر اساس گزارش رویترز، این مدیر مایکروسافت به تحلیل شرکت «کی استون استراتژی» در سال ۲۰۱۰، اشاره کرد که نشان داد افرادی که «بینگ» را پیدا می کنند، تنها برای مدت خیلی کوتاهی از آن استفاده می کنند.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا