سيستم عامل

به‌روزرسانی ویندوز ۱۱ آخر امسال عرضه می‌شود

به‌روزرسانی ویندوز ۱۱ آخر امسال عرضه می‌شود

در آخرین وبلاگ به‌روزرسانی نقشه راه ویندوز، شرکت مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز ۱۰، نسخه ۲۲H2، نسخه نهایی ویندوز ۱۰ خواهد بود و پشتیبانی آن در ۱۴ اکتبر ۲۰۲۵ برای همه نسخه‌های آن نسخه به پایان می‌رسد. این شرکت همچنین اعلام کرد که در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ یک کانال خدمات طولانی مدت (LTSC) مبتنی بر ویندوز ۱۱ منتشر خواهد شد.

در این گزارش اطلاعات بیشتری در مورد به‌روزرسانی چرخه حیات برای نسخه های خاص ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ وجود دارد.

به گزارش نیوزلن از تسنیم، ویندوز ۱۱، نسخه ۲۳H2 به عنوان یک بسته فعال در دسترس خواهد بود و ویندوز ۱۱ آینده، نسخه ۲۳H2 دارای شعبه خدمات و پایه کد مشابه با ویندوز ۱۱، نسخه ۲۲H2 است. این یعنی اگر از ویندوز ۱۱، نسخه ۲۲H2 استفاده می کنید، این یک به روز رسانی ساده به نسخه ۲۳H2 از طریق یک بسته فعال سازی کوچک (eKB) خواهد بود.

توصیه شرکت مایکروسافت به کاربران خود به این صورت است که کاربران منتظر ویندوز ۱۱ نسخه ۲۳H2 نباشند و اکنون عرضه ویندوز ۱۱ خود را با نسخه ۲۲H2 ادامه دهند یا شروع کنند.

لازم به ذکر است قبلاً نیز در ویندوز ۱۰ و تقریباً چهار سال پیش برای انتقال از نسخه ۱۹۰۳ به ۱۹۰۹، مایکروسافت رویکرد مشابهی را پیاده‌سازی کرده بود.

قابلیت‌های احتمالی آپدیت ویندوز ۱۱
از قابلیت های احتمالی آپدیت ویندوز ۱۱ می‌توان از نسخه جدید فایل اکسپلورر که شامل تب‌ها، موارد دلخواه و یک ظاهر مدرن‌تر می‌شود نام برد. همچنین تنظیمات نورپردازی RGB بومی نیز ممکن است به ویندوز ۱۱ بیاید تا گیمرها دیگر مجبور به استفاده از نرم‌افزارهای خاص برای این کار نباشند.

از دیگر ویژگی‌های احتمالی این آپدیت می‌توان به پشتیبانی داخلی از فایل‌های فشرده RAR و zip-7 و همچنین حالت تاریک برای Paint اشاره کرد.

علاوه بر آپدیت ۲۳H2، مایکروسافت همچنین اعلام کرد که قصد دارد نسخه جدید Long-Term Servising Channel (LTSC) ویندوز ۱۱ را در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ ارائه کند. نسخه‌های LTSC ویندوز برای رایانه‌هایی با موارد استفاده خاص مانند اجرای سیستم تهویه یک ساختمان مناسب هستند.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا