شبكه اجتماعی

ایکس دیگر رایگان نیست

ایکس دیگر رایگان نیست

پلتفرم اجتماعی ایکس که قبلاً‌ با نام توییتر شناخته می‌شد طرح جدید حق عضویتی را آزمایش می‌کند که تحت آن، کاربران برای پیوستن به شبکه اجتماعی ایکس و استفاده از ویژگی‌های ساده باید سالانه ۱ دلار هزینه پرداخت کنند.

به گزارش نیوزلن و به نقل از العین فارسی، ایکس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد سرویس اشتراکی بخشی از برنامه‌ به‌اصلاح Not A Bot است که فعلاً از دو کشور نیوزلند و فیلیپین آغاز شده است.

کاربران نیوزلند و فیلیپین برای عضویت در ایکس که قبلاً‌ با نام توییتر شناخته می‌شد، باید سالانه یک دلار پرداخت کنند؛ به‌ بیان دیگر پلتفرم اجتماعی تحت مالکیت ایلان ماسک دیگر رایگان نیست. این شرکت اخیراً امکان حذف تبلیغات با اشتراک پولی را نیز ارائه داده بود.

ایلان ماسک قبلاً هم اعلام کرده بود ایکس برای تمام کاربران پولی می‌شود.
 

ایکس دیگر  رایگان نیست

طرح جدید حق عضویت که « Not A Bot – ربات نیستم» نام گرفته، از کاربران برای پسندها (لایک)، پست‌های مجدد یا نقل قول کردن از پست‌های حساب‌های دیگر و ذخیره کردن پست‌های دیگر در نسخه وب این پلتفرم، پول دریافت خواهد کرد.

شرکت ایکس اعلام کرد هدف از معرفی مدل اشتراکی جدید، مقابله با ربات‌ها و اسپمرها است و این هزینه، از کشوری به کشور دیگر بر اساس نرخ ارزی، متفاوت خواهد بود.

این آزمایش شامل کاربران فعلی نمی‌شود اما کاربران جدیدی که مایل نیستند اشتراک تهیه کنند، تنها قادر خواهند بود پست‌ها را مشاهده کرده و بخوانند، ویدئوها را تماش کرده و حساب‌ها را دنبال کنند.

نکته‌ دیگر اینکه کاربران جدید در این دو کشور باید حساب خود را با شماره تلفن، تأیید کنند.

این اقدام ایکس در حالی انجام می شود که اخیرا گمانه‌زنی‌های زیادی درباره اینکه این پلتفرم به‌زودی یک برنامه اشتراکی برای کسانی که از ایکس به صورت رایگان استفاده می‌کنند ارائه خواهد کرد.

از زمانی که ایلان ماسک این شرکت را خرید، ربات‌ها یک چالش مداوم برای آن به حساب می‌آمدند. ایکس در ماه جولای محدودیتی را برای تماشای توئیت‌ها وضع کرد تا حقیقی بودن کاربر احراز شود.

مشاهده بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا