امنيت

امتیاز ویژه گوگل به کاربران پرریسک

گروه تحلیل تهدید گوگل به بیش از ۱۴ هزار کاربر جیمیل پیام هشداری ارسال و اعلام کرده که هدف کمپین فیشینگ هکرهای تحت حمایت دولتی معروف به گروه جاسوسی APT۲۸ یا خرس فانتزی قرار گرفته اند. گفته می شود اعضای این گروه از افراد سازمان اطلاعاتی GRU روسیه تشکیل شده‌اند. گروه خرس فانتزی بیش از یک دهه است که فعال بوده اما برای هک کمیته ملی دموکراتیک و مداخله در انتخابات و انتشار اطلاعات نادرست در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ شناخته شده است.

به گزارش نیوزلن از ایسنا، شین هانتلی، مدیر گروه تحلیل تهدید گوگل در رشته پیامی در توییتر نوشت: ماه جاری تلاشهای زیادی از سوی گروه‌های هکرها برای هدف قرار دادن کاربران جیمیل صورت گرفت. وی افزود این هشدارها برای افرادی مانند فعالان، روزنامه نگاران و مقامات دولتی عادی هستند. اگر شما در چنین حوزه هایی مشغول به کار هستید، این هشدار نباید باعث تعجب شما شود.

گوگل در یک پست وبلاگ اعلام کرد تا پایان سال ۲۰۲۱ کلیدهای امنیتی به کاربران ارسال خواهد کرد تا آنها را تشویق کند از برنامه حفاظت پیشرفته استفاده کنند که از کاربران در برابر ریسک حملات آنلاین حفاظت می کند. کلیدهای امنیتی موثر واقع شدن حملات فیشینگ را دشوارتر می کند زیرا تنها می توانند برای باز کردن قفل حسابها در وب سایتهای قانونی استفاده شوند.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، همچنین گوگل همکاریهای جدید و بیشتر با بنیاد ملی سیستمهای الکترال، زنان سازمان ملل و سازمان غیرانتفاعی کمپینهای دفاع دیجیتالی را به منظور تقویت امنیت برای کاربران در معرض خطر بالا را اعلام کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا